SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Serie A takımlarından Inter’in sezon başında büyük uğraşlar sonucu kadrosuna kattığı Felipe Melo’nun gelecek sezon takımda düşünülmediği iddia edildi. İtalyan Corriere dello Sport’un haberine göre Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, Melo’nun satılması şeklinde yönetime rapor verdi. Böylece Fiorentina’da sergilediği performans ile dikkat çeken ve 2009 yılında 25 milyon Euro bonservis bedeli ile Juventus’a gelen Brezilyalı oyuncu, İtalya’da bir başka şampiyonluğa oynayan takımda da tutunamamış oldu.

Inter forması ile sezona iyi bir başlangıç yapan Melo, Lazio maçında gördüğü gereksiz kırmızı kart nedeniyle Mancini’nin tepkisini çekmiş, İtalyan çalıştırıcı hareketi “Aptalca” olarak değerlendirmişti. Mağlubiyetin faturasını da orta saha oyuncusuna kesen Mancini, Felipe Melo’nun bu tip hareketlerden kaçınması gerektiğini söylemişti. Daha sonraki haftalarda performansında düşüş yaşayan 32 yaşındaki futbolcu, İtalyan çalıştırıcı tarafından kendisini toplaması konusunda uyarılmıştı.

BİR KEZ DAHA HÜSRAN

Lazio maçı sonrası Mancini’nin gözünden düşen Felipe Melo, son haftalarda ise saha içinde beklenen performansının uzağında bir görüntü çiziyor. Oldukça formsuz olduğu gözlenen tecrübeli futbolcu, takımın orta sahada savunma direnci olma rolünden oldukça uzak görünüyor. Bir dönem liderlik koltuğunda oturan Inter’in 5. sıraya kadar gerilemesindeki en büyük etkenin orta sahadaki performans düşüklüğü olarak gösteriliyor. Bu nedenle Felipe Melo’nun gelecek sezon Inter’in kadrosunda yer alması beklenmiyor.

Juventus’a transfer olduğu sezonun sonunda maliyeti yüksek ancak bekleneni veremeyen futbolcular için kullanılan “Yılın Balonu” tabiri ile anılan Felipe Melo, Galatasaray’da yakaladığı başarı sonrası bir kez daha gittiği İtalya’dan yine hüsranla ayrılacağa benziyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:13:18,