SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erman Kılıç açtı ağzını yumdu gözünü

Antalyaspor’da geçtiğimiz günlerde taraftar grupları tarafından tehdit edilen Erman Kılıç, olaylara tepki gösterdi. Alacaklarının sadece bu yılı kapsamadığını ifade eden Kılıç, konunun kamuoyuna yanlış lanse edildiğini vurguladı.

Güncellenme: 14:26, 09/03/2016
Erman Kılıç açtı ağzını yumdu gözünü

Antalyaspor’da sezon başından bu yana kadro dışı olan Erman Kılıç, kendisine yöneltilen tepkiler sonrası isyan etti. Son olarak geçtiğimiz hafta iki taraftarın tehdidiyle karşı karşıya kalan deneyimli oyuncu, kulüpten olan alacaklarıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Antalyaspor'dan yaklaşık 1,5 milyon lira alacağı bulunduğunu ifade eden Kılıç, geçen sezondan kalan parasını da henüz tahsil edemediğini söyledi. Kulüpte yaşananları açıkça dile getiren başarılı oyuncu, “Bunu her yerde anlatıyorum ama duyuramıyorum. Ben yüksek ücret almıyordum, benim ücretimi Antalyaspor yönetimi yükseltti.” dedi.

Geçen sezon Antalyaspor'a transfer olduğuna kendisine verilen senetlerin elinden alındığını ve sezon başında yeni sözleşme yapıldığını vurgulayan deneyimli oyuncu Kılıç, normal şartlarda bu sezon 900 bin TL alacağını, 600 bin liralık önceki yıla ait senedin elinden alınıp kendisiyle yeni sözleşme yapıldığını belirtti. Kılıç yaşadığını durumu şöyle özetledi: “Alacağım para da bir anda 1,5 milyon TL oldu. Sonra da, ‘Erman Kılıç, oynamadan yüksek ücret alıyor' dendi. Ben şampiyon olduğum dönemdeki alacaklarımı bile tahsil edemedim. Bunların hiçbiri düşünülmeden hareket edildi, şimdi zarar görüyorlar.”

Antalyasporlu deneyimli oyuncu geçen hafta kendine tahsis edilen hoca ile beraber çalışma yaparken iki taraftar tarafından ölümle tehdit edilmiş, Antalya’yı terk etmesi istenmişti. Başarılı oyuncu kendisini tehdit edenleri TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e de telefonla arayarak şikayet etmişti.