SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan taraftarları üzecek sözler

Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman, Dorsey'in gidişi, Bargnani transferi ve kulüpte yaşanacak olan bütçe küçülmesiyle ilgili konuştu.

Güncellenme: 18:33, 09/03/2016
Ergin Ataman’dan taraftarları üzecek sözler

Ergin Ataman, gelecek sezon küçülmeye gidecek olan Galatasaray’dan ayrılabileceğini açıkladı.

Radyospor'da yayınlanan Boyalı Alan programına katılan Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, “Andrea Bargnani olmuyor. Çok ciddi de bir transfer bedeli istendi. Ancak Bargnani vazgeçti. Bizim verdiğimiz bedel, onların istediği bedele de yakındı. Bugün yarın bir sonuç elde edebiliriz ancak isim açıklamak istemiyoruz. Menajerler fiyat yükseltiyor çünkü. Çok yakın temasta olduğumuz bir uzun var bu hafta içinde sonuçlanacak. Sürpriz bir isim şu ana kadar gündeme gelmedi” dedi.

Galatasaray Odeabank'taki geleceği de belirsiz olan Ergin Ataman, “Benim şu andaki tek motivasyonum Eurocup'ta şampiyonluk yaşamak. Ligde başarılı olmak. İleride hangi tarafta daha fazla istendiğimi hissedersem orada olurum” şeklinde konuştu.

‘DORSEY KONUSUNDA HATA YAPMADIM’

Joey Dorsey'nin Galatasaray'dan ayrılmasına da değinen Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Hata yaptığımı düşünmüyorum. Saha dışındaki problemleriyle uğraştık. Sürekli ceza aldı zaten. Ben de sürekli onunla konuşmayı denedim. Bu konuşmalardan sonra 1-2 gün süreli değişmeler oldu. Ancak sonra özüne döndü. Ben de onu medyada eleştirerek motive etmeye çalıştım. Aslında isteseydim transferine engel olabilirdim. Ancak biz son 6 ayı sürekli onun problemleriyle uğraşarak geçtik. Sürekli PAO beni istiyor, Efes beni istiyor, Barcelona beni istiyor diyerek geçirdi günlerini. Aslında iyi niyetli bir oyuncu ancak konsantrasyonunu sağlayamıyor.”

‘BÜTÇE KÜÇÜLÜRSE GİDERİM’

Taraftarı karşına alma uğruna tepki koymasına da değinen Ergin Ataman, tribünlerdeki küfür olayları hakkında şöyle konuştu:

“Bunu sadece benim yapmam ya da bir-iki kişini yapması çözüm değil. Bunu tüm yönetici ve antrenör arkadaşlarımızın samimiyetle yapması gerekiyor. Türkiye'de salonlarda en fazla küfür yiyen benim. Bunların bazılarını da anlamlandırmakta zorluk çekiyorum. Mesela Karşıyaka maçlarında… Çok önemli başarılar yaşadım. 3 sene önce çok büyük olaylar çıkmıştı Galatasaray-Karşıyaka maçında o gün de çok büyük bir efor sarfettim. Elime mikrofon aldım ve herkesi sakinleştirmeye çalıştım. Oraya gittiğimizde ise otobüste çok büyük bir saldırıya uğradık. Ben de bundaki sıkıntımı belirttim. O günden beri İzmir'e gittiğimde çok büyük bir tepki alıyorum büyük küfürler yiyorum. Karşıyaka'nın çok büyük bir basketbol ilçesi olduğunu düşünüyorum. Ancak Beşiktaş'a gittiğimde neden küfür yediğimi anlamıyorum. Ben istenmediğim yerde durmam. Galatasaray Kulübü sene sonunda bütçede küçülme oluyor derse yine de giderim.”