SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek: Maksadınız ne!

Galatasaray Olağan Divan Kurulu'nda konuşan başkan Dursun Özbek, UEFA'nın verdiği 1 yıllık men cezasına itiraz etmek için CAS'a başvuracaklarını açıkladı.

Güncellenme: 14:53, 09/03/2016
Dursun Özbek: Maksadınız ne!

 

İşte Dursun Özbek’in açıklamaları…

UEFA’daki savunmamız etkili oldu ki 1+1 yıllık ceza 1 yıla düştü. Finansal Fair Play’de 25 tane ceza var. Galatasaray’a en kötüsü verililiyor. UEFA’nın Galatasaray’a verdiği cezayı CAS’a taşıyoruz. Aynı savunmayı geliştirerek CAS davasında başarılı sonuç almayı umuyoruz. 2013’te zarar 70 milyon Euro’ydu. 14-15’te 2 yönetimin olduğu dönemde zarar 55 milyon Euro. Şu an zarar 26 milyon Euro.

‘MAKSADINIZ NE!’

Tek Bilek Tek Yürek kampanyası başlattık. Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne? Bileklik bir sembol. Galatasaraylıların birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Biz 1 milyon satış hedefi koymuştuk, şu an o rakamı geçtik. Değerli Galatasaraylılar bu bileklikleri alın ve takın.

Kalamış’ta bir kiracımız var. Ay başı geldiğinde kira vermiyordu, bizde dava açtık. Buraya Galatasaray’a en fazla fayda sağlayacak kiracıyı bulacağız.

’65 MİLYON EURO’YU GEÇMEZ…’

UEFA’nın kararına göre Galatasaraylı sporcuların maaşları 65 milyon Euroyu geçemez. 3 sene önce maaşlara 105 milyon Euro veriliyormuş. İşte bu kulüp bu şekilde bu hallere geldi”

Lig’de en iyi sıralamayı alacak şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Basketbol’da hedefimiz şampiyon olmak. EuroCup’ta da final oynama şansımız var. Orada da kupayı kazanmak istiyoruz. Haksız yere atıldığımız Euroleague’e geri döneceğiz.

Voleybolda altyapıdan gelen oyuncularımız sayesinde bütçe de değişiklik yapacağız. Amatör şubelere yıllık 40 milyon dolar gidiyor. Galatasaray’ın harcayacağı her kuruş çok değerli.

Konuşmasının sonunda Galatasaraylı Kongre üyelerine seslenen Başkan Özbek “Her şeyi Galatasaray için yapıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.