SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Ümraniye etkisi

‘Fenerbahçe yenilgisi sonrası Beşiktaş'ta kırılma yaşanacak’ gerilimi yönetimin de yardımıyla atlatıldı. Başkan Fikret Orman, siyah-beyazlı futbolculara, “Şampiyon olacaksınız”, Şenol Güneş’e de “Size inanıyoruz” mesajı verdi.

Güncellenme: 09:54, 09/03/2016
Beşiktaş’ta Ümraniye etkisi

Beşiktaş’ın Eskişehirspor galibiyeti sonrası bir ilk yaşandı. Taraftarlar Şenol Güneş'i çağırdı, sahaya dönen tecrübeli çalıştırıcı önce tribünleri, sonra takımını alkışladı, alkışlattı. Bu sahnenin arkasında ise yönetimin son dönemdeki tavır değişikliğinin yattığı ortaya çıktı. Başkanlığı döneminde Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nden genellikle uzak durmayı seçen Fikret Orman'ın takım üzerindeki baskının ve eleştirilerin artması ile topa girdiği öğrenildi.

TESİSLERDE YOĞUN MESAİ YAPTILAR

Vodafone Arena'da sona gelinmesiyle Ümraniye'ye ağırlık veren Beşiktaş Başkanı Orman, son 10 günlük sürede futbolcularla sık sık bir araya geldi. Futbolcularla yaptığı sohbetlerde, “Size inanıyoruz. Mesnetsiz eleştirilere kulaklarınızı tıkayarak işinizi yapın. Sezon sonunda şampiyon olacaksınız” diyen Fikret Orman, Şenol Güneş ile de görüşmelerde bulundu.

ÇEBİ DE TAKIMLA İLGİLENDİ

Güneş’e “Artık daha çok yanınızda olacağız. Ben de buradayım. Sıkıntı yaşadığınızda yardım etmek için elimizden geleni yapacağız. Sizin bu takımı başarıya taşıyacağınızdan ilk günden bu yana hiç şüphe duymadık” diyen başkan, sağ kolu Ahmet Nur Çebi'yi de tesislerde görevlendirdi. Ayrıca tribünlerle daha yakın olunması için futbolcularla görüşüldü, Beşiktaş’ın Eskişehirspor maçı sonrası kenetlenme sağlandı.