SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazanma arzusu

8 Mart 2016

ŞAMPİYONLUK için sahaya çıkınca, inanınca oluyormuş demek ki. Dün akşam Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynadı ve maçı rahat kazandı. Artık sezonun sonuna doğru gelirken iyi oynasan da kazanacaksın kötü oynasan da. Ama Beşiktaş iyi oynamayı bizlere özlettiği için dün gece iyi futbol ve eski Beşiktaş'ı izledik. Eskişehirspor maçın başlaması ile birlikte ne için İstanbul'a geldiğini gösterdi. Bekleyecek, kapanacak, bulursa kontra ataklarla gol pozisyonu bulmaya çalışacaktı. Beşiktaş rakip takımın biraz iştahının arttığı dakikalarda Atiba'nın kafası ile golü buldu ve oyunun tüm hâkimiyetini eline aldı. O dakikadan sonra da Beşiktaş olması gerektiği gibi oyunu kanatlara yaydı. Maça müthiş başlayan Quaresma'nın sol kanattan sağ ayağının dışı ile yaptığı mükemmel orta Beşiktaş'ın maçı eline almasını sağladı. Ancak Gökhan'ın yokluğunda forma şansı bulan Olcay'ın biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Aksi halde formayı Kerim'e kaptırırsa bir daha da forma bulamaz. Kaldı ki bence Şenol hoca fazla bile dayandı kendisine.

Rakipler artık Beşiktaş'ı çözdü. Atiba ile Oğuzhan'ın pas trafiğini kesersen Beşiktaş'ı biraz olsun durduruyorsun. Tabii ayrıca Beşiktaş'ı yenmek istiyorsan oynayarak yenmek zorundasın. Oynamaz da kapanmaya çalışırsan böyle olur. Özgüveni yükseldikten sonra Beşiktaş'ın önünde kimse duramaz. Beşiktaş kazanma arzusunu rakibine hissettirdiğinde ortaya bu görüntü çıkıyor.

Yönetimin, Başkan Fikret Orman ve Metin Albayrak'ın dokunuşlarına ilişkin bilgiler aldım hafta içinde. Sahaya baktığımızda da takımın, takım gibi görüntüsü bu haberi doğruluyor. Tebrikler başkana ve yöneticilerine, oyunculara zaman ayırınca sahadaki performans da değişiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek