SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan yeni teknik direktörü Hakan Kutlu, “Bu hafta deplasmanda oynayacağımız Fenerbahçeyi yenecek gücümüz var” dedi. Yönetime kendisini ve 7 yıldır birlikte çalıştığı ekibine tercih ettiği için teşekkür eden Hakan Kutlu, imza töreninde şunları söyledi:

“Camianın bana ve ekibime gösterdiği güvene ve tercihe layık olmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Tolunay Kafkas gibi tecrübeli bir çalıştırıcıdan sonra görevi devraldık. Kayserispor’u analiz ettiğimizde oyuncuların durumunun iyi olduğunu ancak moral motivasyonlarında bir noksanlık gördük. Birlikteliği sağlayıp, yönetimin, taraftarın ve yerel medyanın desteğiyle yolumuza devem edeceğiz. Bu yıl hedef olarak öncelikle Süper Lig’de kalıp gelecek yıl yapılanmaya gideceğiz. Başarıya el birliğiyle ulaşacağız.”

“YAKUBU’DAN YARARLANACAĞIZ”

İkinci yarıda kadro dışı bırakılan Yakubu’nun durumunu görmek için antrenmana çağırdıklarını belirten Hakan Kutlu, şöyle devam etti:

“Her oyuncudan en fazla verimi almak istiyoruz. O nedenle Yakubu’yu görmek istedik. Yeni bir hoca olarak her oyuncumuzdan yararlanmayı düşünüyoruz. Deplasmanda oynayacağımız Fenerbahçe maçına 4 noksanla gideceğiz ama puan yada puanlar alabilecek güce sahibiz. Bu da sürpriz sayılmasın. Canımızı dişimize takıp oynayacağız. Ligde, kümede ktalma konusunda puan geçen sezondan daha düşük olacaktır. Ama, Kayserispor beklenen puanları alıp,tehlike hattından uzaklaşacaktır.”

Kayserispor başkan vekili Oguz Ortaköylüoğlu ise Hakan Kutlu’yu kazanma azmi ve hırsı nedeniyle tercih ettiklerini, bu sözleşmenin Kayserispor’da uzun yıllara dayalı bir sözleşmenin ilk adımı olduğunu ifade etti.