SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ı bekleyen büyük tehlike!

Yaşanan kötü tablo yüzünden Avrupa’ya gidememe tehdidi ile karşı karşıya kalan Galatasaray, bu yıl katılım hakkı elde edemezse 2 yıl Edirne dışına çıkamayacak. Böylece ‘dev’ bir gelir uçacak.

Güncellenme: 08:33, 08/03/2016
Galatasaray’ı bekleyen büyük tehlike!

Galatasaray yönetimi, UEFA'dan 1 yıl men cezası aldığı için sevinse de futbolcuların performansı takıma 1 seneye daha mal olacağa benziyor. Bu sezon Avrupa kupalarına katılım hakkı elde edilemezse Galatasaray, Avrupa arenasından iki yıl ayrı kalmış olacak ve 2018- 19 sezonundan önce Edirne'den öteye gidemeyecek. Süper Lig'de 5. sırada bulunan sarı-kırmızılılar, bu pozisyonuyla Avrupa'ya gidemiyor.

FENERBAHÇE YA DA TORKU KONYASPOR

Değişen Ziraat Türkiye Kupası statüsünde artık kupada final oynamak da yetmiyor. Türkiye Kupası'nı kazanan takım UEFA Avrupa Ligi'ne ilk sıradan katılacak. Bu yüzden Galatasaray, Türkiye Kupası'nı ya kazanacak ya da Torku Konyaspor veya Fenerbahçe’nin kupayı kaldırmasını bekleyecek. İki takımdan biri kupayı kazanırsa lig 5.'si olan takım da Avrupa'ya gidecek.

İKİ FUTBOLCU DERBİDE YOK

Öte yandan Galatasaray’da zorlu Fenerbahçe derbisi için seferbirlik başlatıldı. Sarı-kırmızılıların sağlık ekibi, sakat oyuncular için harıl harıl çalışıyor. Aurelien Chedjou, Sabri Sarıoğlu, Fernando Muslera, Bilal Kısa, Lionel Carole, Sinan Gümüş ve Hamit Altıntop'un tedavileri devam ediyor. Sağlık heyeti, Sinan Gümüş ve Hamit Altıntop dışında diğer futbolcuların 20 Mart'ta oynanacak Fenerbahçe derbisinde oynayabileceklerini belirtiyor.