SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zor günlerden geçen Galatasaray Yönetimi’ni sık sık eleştiren Fatih Altaylı, çok konuşulacak bir iddiada daha bulundu.

Dursun Özbek başkanlığındaki Sarı-Kırmızılı yönetimin eylemlerini sık sık eleştiren Altaylı, bu kez ara transfer döneminde Çin’e satılan Burak Yılmaz’ın gönderiliş süreciyle ilgili ses getirecek sözler sarfetti.

‘7 MİLYONA SATILMIŞ!’

Bloomberg HT’de Galatasaray’ın gündemini değerlendiren Fatih Altaylı, “Galatasaray, Burak Yılmaz’ı 8 milyon Euro’ya değil, 7 milyon Euro’ya satmış. Aradaki 1 milyon Euro’yu komisyoncu almış” açıklamasında bulundu.

Bilindiği üzere Galatasaray, Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’dan transferindeki şartlar gereği, satış bedelinin yüzde 25’ini Karadeniz ekibine ödemek zorunda.

5 MİLYON EURO KALIYOR

Bu hesaba göre, Galatasaray’ın Burak Yılmaz transferinden eline kalan para sadece 5 milyon Euro ile sınırlı kalacak. Zira, 2 milyon euroluk miktar Trabzonspor’a, 1 milyon euroluk miktar da Altaylı’nın iddia ettiği gibi komisyoncuya gidecek.

‘FATİH İŞBECER HERKESİ KANDIRMIŞ’

Altaylı, yönetici Fatih İşbecer’in herkesi kandırdığını iddia etti:

Biliyorsunuz Galatasaray, Burak Yılmaz'ı sattı, kulübe para girsin diye. Kaça sattı? Hepimiz Burak'ın 8 milyon Euro'ya satıldığını biliyorduk. Borsaya bile öyle açıkladılar ama yalanmış. Fatih İşbecer herkesi ve tüm Galatasaray camiasını kandırmış. Burak Yılmaz'ın satışından kulübe gelen para 7 milyon Euro. Çünkü bu satışa aracılık yapan bir Çinli'ye 1 milyon Euro komisyon ödenmiş. Ödenebilir, bir itirazım yok ama bu niye saklanır. De ki, ‘Biz Burak Yılmaz'ı 7 milyon Euro'ya sattık, 1 milyon da bir aracı aldı, kulübümüze giren para 7 milyon Euro'dur.' Trabzon'un payını da bunun üzerinden ver. Hayır, böyle yapmıyorlar hepimizi kandırıyorlar. Ayıptır, günahtır. Şimdi herkesin aklına türlü soru gelir; ‘bu aracı kim, niye bu iş gizleniyor' diye. Geçmişi araştıracağız diye bas bas bağıran Fatih İşbecer yapıyor bunu. Bu geçmişte yapılsa İşbecer neler derdi kim bilir! Şimdi kendi yapıyor aynı şeyi.”