SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş bir basamak daha geçti

8 Mart 2016

SADECE Süper Lig maçlarının ikisinde gol (13 ve 23.) haftalarda gol çıkaramayan, Beşiktaş için sistem sorgulamalarına gitmek, gol sıkıntısından bahsetmek oldukça acımasız bir yaklaşım. Son iki maçını kaybeden, Kartal yeni bir başlangıç için Eskişehir karşısına çıktı ve istediğini aldı.

Sporda şiddet yasası ile ortaya çıkan passolig uygunsuz davrananlar yerine yine sahadaki tüm seyirciye yasak getirmeyi seçti. Pazartesi günlerine abone olan Beşiktaş maça yedek seyirciyle çıktı!

Beşiktaş maçın kontrolünü elinde tutarak Eskişehirspor'a topu hiç bırakmadı. Beşiktaş'ta sahanın her yerinde olan Quaresma fark yaratarak yıldızını parlatmaya devam ediyor. İkinci yarı başında sakatlanarak oyundan çıkması taraftarı korkuttu. Gomez ikinci denemesinde Eskişehir filelerini havalandırarak maçı da 2-0 taşıdı, takımı da, kendin de rahatlattı ve gol sayısını 18'e taşıdı.

Eskişehir ikinci yarı canlanmak istese de buna gücü yetmedi. Son haftalarda gündemde olan hakemlerin bu maçta adının geçmeyecek olmaması Mete Kalkavan ve hakemlik için olumlu sinyaldi. Konuşma engelli taraftarlar' da Gençlerbirliği maçında küfür ettikleri için bu maça giremedi! Dünya Kadınlar Günü tüm kadınlara kutlu olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek