SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Şampiyonası’na kötü başladık

Letonya'nın başkenti Riga'da bugün başlayan Avrupa Güreş Şampiyonası'nın ilk gününde mindere çıkan erkeklerden sonra kadın güreşçilerimiz de iyi bir başlangıç yapamadı.

Güncellenme: 13:51, 08/03/2016
Avrupa Şampiyonası’na kötü başladık

Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde mindere çıkan 4 Türk sporcu da turnuvaya veda etti. Letonya’nın başkenti Riga’da yapılan müsabakalarda Kadınlar 48 kiloda Evin Demirhan ilk turda Portekizli Liliana CostaDos Santos’a 5-2 yenilerek, şampiyona dışında kaldı. 63 kiloda Hafize Şahin ilk tur maçında Yunan rakibi AgoroPapavasileio’yu 6-0 yenerek, çeyrek finale yükseldi. Türk güreşçi çeyrek finalde Macar Marianna Sastin’e 15-4 teknik üstünlükle mağlup oldu ve madalya şansını kaybetti.

57 VE 86 KİLODA İLK TURDA ELENDİK

Erkekler serbest stil 57 kiloda Süleyman Atlı, ilk tur müsabakasında Bulgar güreşçi Georgi Vangelov ile 10-10 berabere kalmasına karşın son sayıyı rakibi aldığı için maçtan mağlup ayrıldı ve elendi. 86 kiloda Selim Yaşar, Moldovalı Ion Gurmuzachi’ye 6-1 üstünlük sağlayarak, çeyrek finale ismini yazdırdı. Yaşar çeyrek finalde Ukraynalı İbragim Aldatov ile 2-2 berabere kalmasına karşın rakibi son puanı aldığı için turnuva dışında kaldı.

Yayınlanma Tarihi:11:07,