SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alonso’nun Bakü sabırsızlığı

Dünyaca ünlü Formula 1 pilotu Fernando Alonso, Bakü'de yapılacak Grand Prix'nin, bu sene Formula 1 takvimindeki en unutulmaz yarış olacağını belirterek, "Bakü'deki yarışı sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Güncellenme: 11:33, 08/03/2016
Alonso’nun Bakü sabırsızlığı

Formula 1 Dünya Şampiyonası’na bu sezon ilk kez ev sahipliği yapacak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Formula 1’in Bakü ayağının resmi elçisi seçilen İspanyol pilot Fernando Alonso bugün Bakü’yü ziyaret etti.

İki dünya şampiyonluğu bulunan Mc-Laren Honda takımının tecrübeli pilotu Alonso, 17-19 Haziran tarihlerinde Bakü’de yapılacak Formula 1 Avrupa Grand Prix’i öncesi Bakü’ye gelerek incelemelerde bulundu. Yarışın gerçekleşeceği Bakü caddelerini gezen İspanyol pilot, daha sonra bir basın toplantısı düzenledi. Bakü’yü ziyaret eden ilk Formula 1 pilotu olmasının kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade eden tecrübeli pilot, “Muhteşem bir şehir burası. Herkes beni harika karşıladı. Burada gördüğüm her şeyden çok etkilendiğimi söylemek isterim. Kesinlikle eminim ki, Bakü’de yapılacak Grand Prix, bu senenin F1 takviminde en unutulmaz yarış olacak. Deniz kenarında harika bir pist olmuş. 340 kilometre hıza çıkılacak olması da ilgi çekici. Burada yeteneklerimi test edeceğim için çok heyecanlıyım. Yarışı sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

Yarışların şehir içinde yapılacak olmasının güvenlik riski oluşturabileceği yönünde bir soruya da Alonso, “Ben yıllardır yarışıyorum. Monaco’da da şehir içinde yarıştık kaç kez. Böyle bir problem yaşanacağını düşünmüyorum” dedi.