SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa koşan Leicester City takımına ilginç destek geldi. Paris Saint Germain’in İtalyan yıldız Marco Verratti, Leicester City’nin şampiyonl olmasını istediğini söyledi.

İngiliz The Guardian Gazetesi’ne konuşan başarılı orta saha İngiltere Premier Lig’i yakından takip ettiğini ve Leicester City Teknik Direktörü Claudio Ranieri’nin hayranı olduğunu söyledi.

Verratti, “Premier Lig’i yyakından takip ediyorum. Bu sezon bir garip oldu. Leicester City’nin takım ruhunu ve kararkterini beğeniyorum. İtalyan hocaları var. Herkes birbiriyle yardımlaşıyor ve çok büyük bir ruh ve fedakarlıkla oynuyorlar. Koşmaktan yılmıyorlar. Umarım bunun meyvelerine alırlar. Onların taraftarıyım ve Ranieri’nin kupayı almasını diliyorum” diye konuştu.

Gelecekle Premier Lig tecrübesi yaşamak istediğini dile getiren Verratti, şu andan bunu düşünmediğini ama ileride bir seçenek olabileceğini söyledi.

Verratti, “Elbette Premier Lig güçlü bir arena; ama ben kariyerimde çok değişiklik seven bir oyuncu değilim. Gelecek bunu gösterecek” şeklinde konuştu.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER