SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sharapova’dan hayranlarını üzecek haber!

Sharapova’dan hayranlarını üzecek haber!

Dünya tenisinin en sevilen isimlerinden biri olan Maria Sharapova'nın tenisi bırakma kararını açıklayacağı iddia edildi.

Kadınlarda dünya tenisinin en başarılı isimlerinden biri olan Maria Sharapova, kariyerine son vermek üzere… Rus tenisçinin bu akşam Los Angeles’ta düzenleyeceği basın toplantısında çok önemli bir açıklama yapacağı duyuruldu. Basın toplantısının konusu hakkında bilgi verilmezken, “Çok büyük bir haber olacak” şeklinde lanse edilen açıklamanın Sharapova’nın tenisi bırakma kararı olduğu öne sürüldü.

Tam 5 kez Grand Slam şampiyonluğu yaşayan eski 1 numara Sharapova’nın basın toplantısı hakkında yorumlara yer veren birçok ülkenin gazetesi, 28 yaşındaki sporcunun kariyerine son verme kararını sevenleri ile paylaşacağını yazdı. Dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan güzel tenisçinin emeklilik kararının, birçok insanı üzeceği belirtildi.

Son olarak Avustralya Açık’ta mücadele Sharapova, çeyrek finalde Serena Williams’a yenilerek elenmişti. Uzun süredir sakatlıklarla mücadele eden Rus tenisçi, aynı nedenden dolayı, Indian Wells turnuvasından çekildiğini açıklamıştı.

Forbes dergisi tarafından 2015 yılının en çok kazanan kadın sporcusu olarak gösterilen Sharapova’nın yıllık 30 milyon dolar geliri buluyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER