SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’den küfür açıklaması

Fenerbahçe’den küfür açıklaması

Galatasaray'ı yenerek Türkiye Kupası'nı kazanan Fenerbahçe, sarı-kırmızılı takımın başantrenörü Ekrem Memnun'un küfür ettiğini ve ceza beklediklerini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray ile oynanan Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalinde sarı-kırmızılı takımın başantrenörü Ekrem Memnun’un küfür ettiğini belirterek, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan ceza beklediğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün sitesinden yapılan açıklama şöyle;

“Dün oynanan ve Galatasaray’ı mağlup ettiğimiz Kadınlar Türkiye Kupası Finali'nde, rakibin başantrenörü Ekrem Memnun’un müsabaka boyunca başta Takım Menajerimiz Didem Akın ve teknik ekibimizi hedef alan küfürleri, tarafımızdan dikkatle takip edilmiştir.

Ay-yıldızlı takımımızın da bir dönem başantrenörlüğünü yapmış olan bahse konu şahsın, dünkü müsabaka boyunca sporun ruhuna her koşulda aykırı, özellikle bir kadın profesyonelimizi hedef alan davranış ve küfürleri, saha komiseri, federasyon yetkilileri, Galatasaray benchi ve yöneticileri tarafından da açıkça duyulmuş, ancak şahsı konu ile ilgili uyarma zahmetinde bulunulmamıştır.

Maç boyu devam eden tacizkar tavırların ve küfürlerin sahibi Ekrem Memnun’un, bu tavırlarına ilişkin görüntü ve ses kayıtlarının, yayıncı kuruluşta bulunduğuna emin olmakla birlikte, konu ile ilgili federasyon temsilcileri tarafımızdan bilgilendirilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan haklı beklentimiz, söz konusu şahsın kendini bilmez hakaret ve küfürlerinin kesinlikle karşılıksız kalmaması, özellikle bir kadın profesyonelimiz başta olmak üzere teknik ekibimize yönelik küfürlerin mimarı Ekrem Memnun’a hak ettiği yaptırımın ivedilikle uygulanmasıdır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”