SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray ile 3-3 berabere kaldıkları maçın ardından hakem Özgür Yankaya’yı eleştirdi.

Türk Telekom Arena’da oynanan maçın ardından açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, “Ancak bunun kabul edilebilir bir seviyesi var. Sezonun ilk yarısındaki maçta Podolski’nin elle aldığı topu 17 bin kişi gördü ama hakem görmedi. Bugün de Galatasaraylıların bile ‘böyle penaltı olur mu?’ dediği bir pozisyon var. Özgür Yankaya penaltıya kadar iyi yönetti. Hatalı penaltı kararı nedeniyle 2 puanı bıraktık. Galatasaray ile yaptığımız iki maçta 5 puan kaybettik. Böyle bir adalet olmaz. Dolayısıyla tepkiliyiz ama diğer yandan da Türk futbolu için sükunetimi korumak istiyoruz. Hakemlerin kalitesi ve yeteneği konusunda şüphelerimiz var. Bu hata kabul edilebilir düzeyde değil. Çok endişeliyiz. 10 hafta kaldı, bu iş farklı yere gidiyor. Mesele Medipol Başakşehir değil, diğer kulüplere de benzer kararlar oluyor. Tepkimiz ondan. Bugün yönetilemeyen bir maç vardı. 87. dakikadaki yanlış kararla 2 puanı bıraktık. Bunun karşısında suskunluğumuzu koruyamayız. Hakemlerin iyi niyetiyle ilgili şüphem yok ama kalitesi ve yeteneğiyle ilgili büyük sıkıntı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı da olduğu için sükunetini koruması gerektiğini ifade eden Göksel Gümüşdağ, “Ancak bir yandan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanıyım ve kulübümün haklarımı korumak zorundayım. 5 puandan bahsediyorum. İlk yarıdaki 3 puan unutuldu, bu 2 puan da unutulur ama biz bunun peşini bırakmayız. Futbolda bir değişim gerekli. Hakem performansları bağımsız bir kurum tarafından değerlendirilmeli” dedi.