SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbek’i aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbek’i aradı

Galatasaray'ın UEFA'dan aldığı 1 yıl men cezasını Afrika seyahati sırasında öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez Özbek'i aradı: Devlet yanınızda, ne gerekirse yaparız.

AMK GAZETE

Fildişi Sahilleri, Gine, Nijerya ve Gana'yı kapsayan ziyareti sırasında G.Saray'a Finansal Fair-Play kuralları gereği bir maç Avrupa'dan men cezası aldığını öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sinirlendiği öğrenildi. Nijerya'da bir resepsiyonda cezayı öğrenen Erdoğan'ın, “Böyle ceza mı olur? 20-25 milyon taraftarı olan bir kulübe ceza kesmek o kadar kolay mı? Ceza verilecekse kulübe değil, hataları yapan yöneticilere vermek gerekir” dediği belirtildi.

Afrika seyahatinden dün dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcağı sıcağına G.Saray Başkanı Dursun Özbek'i de arayıp, “Devlet olarak yanınızdayız. Ne gerekirse yapalım. Galatasaray gibi Avrupa'da her zaman ses getiren bir takıma ceza verilmesini aklım almıyor” dediği öğrenildi. Başkan Dursun Özbek'in de, “İlginiz için teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanım. Biz kulüp olarak gereğini yapıyoruz. Kulübün ekonomik olarak düze çıkması için gerekli önlemleri alıyoruz” dediği öğrenildi.