SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki takım da kazandı

Fenerbahçe'de rotasyon olması kaçınılmazdı. Ligdeki müsabakalar artık çok kritik. UEFA Avrupa Ligi'nde de uzak deplasmanlar ve zorlu maçlar sarı-lacivertlileri bekliyor. Türkiye Kupası 3 kulvar arasında mecburen biraz geri plana düşecek. Buna rağmen sahaya çıkan kadroda ilk yarıda motivasyon açısından bir eksiklik dikkat çekmedi. Rakibi ciddiye alan futbolcular kalite farkını sahaya yansıttı ve ihtiyacı olan skoru elde etmeyi başardı. Ancak 2. yarının ortalarından itibaren temponun düşmesiyle Fenerbahçeli oyuncuların rehavete girmesi az da olsa sıkıntı yarattı.

Son haftaların formsuz ismi Nani, zaman zaman ortada oyun kurucu gibi görev yaptı ve etkili oldu. Acaba Pereira onu Diego'nun yerinde mi denemeyi planlıyor diye düşünmeden edemedim. Portekizli teknik adam sezon genelinde defansif orta saha mevkiinde fazla değişiklik yapmaktan yana olmadı. Fikrini değiştirir mi bilinmez ama Kadlec'in bu bölgedeki performansı iyice yeni rolüne alıştığını gösteriyor. Diğer taraftan Meireles tam hazır olmasa da ara ara eski günlerinden esintiler sundu.

Şansını iyi kullanamayan isimlerin başında ise Mehmet Topuz'u sayabiliriz. Güzel bir gol atmasına karşın katkı sağlamaktan uzak kaldı. Hasan Ali'nin performansı yedek kalmasıyla düşmeye başlamış. Gereğinden fazla top kaybı yaptı. Bu hafta Caner cezalı olduğundan dolayı Akhisar'da oynayacak ama sonrası şimdilik zor gözüküyor. İki takımın da kazandığı bir eşleşme oldu. Fenerbahçe 3 kulvarda yoluna devam ediyor. Amedspor ise kupada bu seviyelere gelerek zaten büyük bir başarıya imza attı. Dün güçleri yetmedi ki normaldir. Fakat görüntüleri orta sıralarda mücadele eden bir Süper Lig takımından farksızdı. Aynı kararlılıkla devam ettikleri sürece üst liglere yükselmekte zorlanmayacaklardır.

Yazarın Diğer Yazıları