SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın medya yayın haklarını 21 günlük ihale süresi ile geçmişte saat ve gözlük pazarlaması yapan bir şirkete vermesi üzerine sarı-kırmızılı camiada dolaşan haberlere Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder yanıt verdi.

İhaleyi alan firmayı yönetim kuruluna tanıştırdığını doğrulayan Serdar Eder bu süreçteki gelişmeleri açık yüreklilikle anlattı.

Sicil kurulu başkanı olarak sadece kulübe bireylerin alımını değil, gelecekte Galatasaray’a katkı sağlayacak kişileri bulmak için çaba gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

“Benim görevim Galatasaray’a üye alırken camiaya ve kulübe faydalı olabilecek kişileri seçip üyelik kartlarını sadece bir kartvizit gibi cüzdanlarında taşımayacak, kulübe almaya değil vermeye gelen kişiler bulmaktır. Son 5 yılın her senesinden en az 2’şer 3er kişi şimdiden söyleyebilirim yönetimlerde olacak ve Galatasaray’a değer katacak. Bunun için becerikli, mahir kişileri veya o kişilerin projelerini karar mercilerine sunmakta tabi ki benim bir nevi görevim”

İhalenin, bir peşkeş çekilir gibi sonuçlandırıldığı iddialarına ise Serdar Eder şu karşılığı verdi:

“Sürekli zarar eden sponsorluk anlaşmaları haricinde hiçbir reklam geliri olmayan bir köhne düzeni değiştirmeye çalışan bir ekip teklif veriyor. Samimi olarak ne verdiklerini öğrenip sana cevap vermek isterdim ama ihaleye verdikleri teklif açıklanmadı. Bu arada senle konuşurken bir sürü medya organında ‘DEVRİM’ olarak nitelendirilen bu anlaşmanın bir medya kiralama yada satış anlaşması olmadığı ,Galatasaray için çok karlı bir nevi sponsorluk anlaşması olduğunu okudum. Yıllık 1.3 milyon Euro zararlardan 5 yılda minimum 20 milyon TL’lik garanti gelire Galatasaray imza atacakmış. Keşke basının içinde özelliklede kulüp üyesi olanlardan 20 Milyon1’liralık bir teklif olsaydı da yönetim kurulumuz ihaleyi kime vereceğiz diye zorlu bir çalışma yapsaydı.

Serdar Eder’in bu açıklaması üzerine dünkü haberimizle bağlı olarak, “İşin özü yaşayacağımız 1 yıl içerisinde Galatasaray’ın medya pazarlaması ve gelir hanesi ilk defa artı verecekse; teşekkürler başkan, böyle gençler bulmaya ve camiaya kazandırmaya devam diyeceğiz. Aksi halde aynı tas aynı hamam gidiyorsa dedikoduların haklılığından dolayı “görünen köy kılavuz istemez” diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:43,