SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’ye bahar geldi

Fenerbahçe’ye bahar geldi

Hep eleştirilen Pereira camiaya ‘vizyonunu’ kanıtladı. Takımda ‘küskünler’ Van Persie ile Fernandao barıştı. Sarı-lacivertliler, bu sezon ‘üç kupaya’ ulaşmak için birbirine kenetlendi.

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisini kazandıktan sonra, sarı-lacivertli camiada ‘bahar havası' esmeye başladı. 3 kulvarda birden yoluna devam eden tek takım olan Kanarya'da, şu an için her şey dört dörtlük görünüyor. Vitor Pereira, derbi galibiyetiyle camianın güvenini yeniden kazandı. Hep akıllarda ‘soru işareti' olarak yer alan Portekizli, takımın derbideki performansıyla uygun bir vizyona sahip olduğunu gösterdi. Alper'i oynatıp Nani'yi yedek bırakarak da takıma “İsimlere değil, hak eden oynar” mesajı verdi.

ARTIK TAKIM OLDULAR

Sarı-lacivertliler, takım olma yolunda önemli bir aşama kaydetti. Derbi galibiyetiyle birbiriyle konuşmayan oyuncular bile kaynaştı. Van Persie ile Fernandao soyunma odasında birbirlerine sarılarak kutlama yapması da keyifleri yerine getirdi. Türk ve yabancı futbolcular arasındaki kaynaşma da en üst seviyeye tırmandı. Bu arada Pereira ile Van Persie arasındaki kriz de bitti. Bunu gören yönetim ise 3 kulvardaki zirve yarışında sekteye uğramamak adına, teknik heyet ve takımın tüm alacaklarını hesaplarına yatırdı.