SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Torku Konyaspor’dan Orman’a tepki

Torku Konyaspor’dan Orman’a tepki

Torku Konyaspor'un basın sözcüsü Ahmet Baydar, Fikret Orman'ın Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında Konya'da oynayacakları maça hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun Konyalı olduğu için değiştirilmesini istemesine tepki gösteren Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Bu açıklama, hakemi baskı altına almaya yönelik” dedi.

Kulubün internet sitesinde yazılı bir açıklama yapan Ahmet Baydar, yarın 20.45’de Konya’da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final 2’nci maçı için algı operasyonları yapıldığını öne sürerken şunları söyledi:

“Başkan Fikret Orman’ın da altını çizerek söylediği gibi, bizim de Türk futbolunun güzide kulübü Beşiktaş ile bir sıkıntımız yok. Kendilerini şehrimizde en iyi şekilde ağırlayacağız. Ancak şu unutulmamalı ki, karşılaşmanın hakemi üzerinden yapılan bu tartışmalar bizi ziyadesiyle üzmektedir. Hakemlerin hata yapabileceklerini peşinen kabul ediyoruz. Ancak skoru etkileyecek hataların yaşanmamasını diliyoruz.”

“AÇIKLAMALAR TANSİYONU YÜKSELTİR”

Hakem atamasında kulübünün yakından uzaktan ilginin olmadığını vurgulayan Ahmet Baydar, daha sonra şöyle konuştu:

“Hakemlerin son haftalarda daha çok baskı altında olduğunu görüyoruz. Bu ve buna benzer açıklamalar gereksiz bir şekilde tansiyonu yükseltiyor. Konyaspor Kulübü olarak bunu doğru bulmuyoruz. Her iki takım yöneticilerini, medya mensuplarını ve taraftarları daha hassas davranmaya davet ediyoruz. Pazartesi günü Sayın Başkan Fikret Orman’ın da hazır bulunduğu Kulüpler Birliği toplantısında bu konu gündeme getirilmiş ve o gün orada hazır bulunan İngiliz temsilcisi, Premier Lig’de bu tür tartışmaların asla yaşanmadığını, hakemlerin kendi şehirlerinin takımlarının karşılaşmalarında bile görev aldığını detaylarıyla anlatmıştır.”

Ahmet Baydar, “Sadece nüfusu Konya’da bulunan bir hakemimiz üzerinden “şaibeli hakem, değiştirilmesini istiyoruz” şeklinde yapılan talihsiz beyanatları itidalden uzak, gündemi daha da germeye yönelik ve en önemlisi, maçın hakemini baskı altına almaya yönelik açıklamalar olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu. Ahmet Baydar, son olarak şunları söyledi:

“HAK EDEN KAZANSIN”

“Hak edenin kazanacağı bir karşılaşma olmasını da temenni ederiz. 42 bin seyircinin gözü önünde, televizyondan canlı olarak yayınlanacak ve sporseverler bu karşılaşmayı bütün detaylarıyla takip etme şansı yakalayacak.”