SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taner Taşkın’dan yüzde 51 iddiası

Taner Taşkın’dan yüzde 51 iddiası

Manisaspor Teknik Direktörü Tener Taşkın, şampiyon olma şanslarının yüzde 51 olduğunu söyledi.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 10 puan farklı liderlik koltuğunda oturan Manisaspor’da pazar günü deplasmanda oynanacak Amed Sportif maçının hazırlıkları sürerken, temkinli konuşan teknik direktör Taner Taşkın, “Şu anda şampiyonluk şansımız yüzde 51. Kimse 10 puan farka güvenmesin” dedi.

Matematik olarak garantilemeden şampiyonluktan söz edilmemesini isteyen tecrübeli teknik adam, “10 puan öndeymiş gibi değil, tam tersine 10 puan gerideymiş gibi mücadele etmeliyiz. Önümüzde 10 maç ve alınacak 30 puan var. Bunu unutmamalıyız” ifadesini kullandı.

Futbolcuların transfer taksitlerini alamadığını ve galibiyet primleriyle idare ettiklerinin altını çizen Taner Taşkın, “Bizim için maç kazanmak, prim almak demek. Çünkü bu kadronun başka geliri yok” diye konuştu. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Kocaeli Birlikspor galibiyetine 4’er bin TL prim verdiği bildirildi.

Siyah-beyazlı ekipte Amed Sportif karşılaşması öncesi sağ dizinde ağrı bulunan Barbaros Barut dinlendirildi. Sağ ayak alt adalesinde zorlanma bulunan Ozan Sol takımdan ayrı yürüyüş yaparken, sağ dizinde ağrı bulunan Ümit Yasin Arslan ise düz koşuyla yetindi.