SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan anlamlı sözleşme

Galatasaray’dan anlamlı sözleşme

Eurocup son 16 turunda Pınar Karşıyaka ile dün karşılaşan Galatasaray, serebral palsili Yusuf Okur'a maçtan önce jest yaptı.

Galatasaray Odeabank, Eurocup son 16 turunda dün akşam Pınar Karşıyaka ile oynadığı rövanş maçından önce örnek bir harekete imza attı. Sarı – Kırmızılı kulüp serebral palsili 9 yaşındaki Yusuf Okur ile 1 günlük sözleşme imzaladı. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maçta Galatasaray Odeabanklı oyuncularla birlikte parkeye çıkan Yusuf, seremonide de yer aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, bir süredir önemli sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarını belirterek, “Euroleague’e adım attıktan sonra sosyal sorumluluk projeleri altında bir takım projeler üretmeye başladık. Bugün de serebral palsili Yusuf Okur ile bir günlük sözleşme imzaladık. Farkındalık yaratmak istiyoruz. Çok mutluyuz” dedi.

Sarı Kırmızılılar Eurocup Son 16 Turu'nda karşılaştığı Pınar Karşıyaka'yı 93 – 65'lik skorla mağlup ederek, son sekiz takım arasına kalma başarısı gösterdi.

SEREBRAL PALSİ NEDİR?

Serebral palsi (SP), diğer adıyla beyin felci, doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezî sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden dolayı oluşan tablodur. Beynin oksijensiz kalması sonucu olabileceği düşünülmektedir. Tedavisi yoktur, ancak etkisinin en aza indirilmesi söz konusudur.