SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Potuk – Şen geceyi aydınlattı

Potuk – Şen geceyi aydınlattı

Aytunç Erkin yazdı...

Geriden usta şair Attila İlhan'ın “sisler bulvarı ayaklanıyor/ artık kalbimi susturamıyorum” dizesini akıllara düşüren bir atmosferde başladı Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi… Geldiği günden bu yana tartışılan Fenerbahçe'nin Portekizli hocası Pereira, belki de ilk defa taraftarı memnun eden bir ilk 11 sahaya sürdü. Haftalardır kötü oynayan Nani'nin yerine Alper Potuk'la Saracoğlu çimlerine çıktı. Pereira, Potuk – Volkan kanat organizasyonları ve savunma arkasına atılacak toplarla Van Persie'yi beslemek istemişti. Daha ikinci dakikada araya atılan topta Potuk faul kazandırdı, Caner'in ortasında da Volkan golü attı.

İlk yarının ortaya çıkardığı bir gerçek de Van Persie'nin “İlk 11'de ben oynarım” mesajıydı. Hava toplarına olan hakimiyetinin yanı sıra boşalttığı alanlara kanat oyuncularının akması, arkadaşlarını önde top tutarak rahatlatması ilk yarıda Pereira'nın çıkaracağı derslerden biriydi.

Beşiktaş takım olarak kötüydü denebilir ama maçın hakemi Cüneyt Çakır hepsinden daha eksideydi…

OZAN FORMAYI ALIR

İkinci yarıya Gökhan Töre değişikliğiyle başlayan Beşiktaş beklendiği gibi Fenerbahçe kalesini ablukaya aldı. Bir direkten dışarıya çıkan top, ilk yarıda sahada gezinen Gomez'in sert şutu ve Querasma'nın sağdan kanat organizasyonlarıyla sarı-lacivertlilere nefes aldırmadı Beşiktaş ikinci yarıda.

Maçın 60'ıncı dakikası Pereira yine yaptı yapacağını. Takımın en iyi oyuncusu Alper Potuk'u Nani'yle değiştirdi. Doğru olan Diego'nun çıkması, Ozan'ın oyuna girmesiydi. 75'inci dakikada Portekizli hoca sinirlenen ve sarı kart gören Volkan'ı da çıkartarak ikinci doğruya imza attı.

Geldiği günden bu yana istenen form düzeyini yakalayamayan Ozan Tufan, Dieogo'dan formayı her zaman alır!

Son söz: Sislere gömülmüş İstanbul'da Fenerbahçe taraftarı Saracoğlu'nu yaktıkları ışıkla aydınlattı.

Maçın öne çıkanları: Gökhan, Alper, Volkan. Maçın kötüsü: Cüneyt Çakır