SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Denizli 3 yöneticiyi Özbek’e şikayet etti!

Denizli 3 yöneticiyi Özbek’e şikayet etti!

Florya’nın patronu denmesine rağmen hem rahat çalışma ortamı bulamayan, hem de genç yöneticilerin kendisi görevdeyken yeni teknik adam aramasına içerleyen Mustafa Denizli, transfer yapılamaması ile ilgili sitemlerini de Dursun Özbek’e iletti. Özbek, Mustafa Hoca’ya hak verdi.

Gaziantepspor yenilgisinin hemen ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'i arayan teknik direktör Mustafa Denizli, sitem dolu bir konuşma yaptı, sonra da ayrılık kararını açıkladı.

Milliyet’in haberinre göre, Denizli, başkan ile yaptığı görüşmede, özellikle üç genç yönetici Fatih İşbecer, Selim Arda Üçer ve Alper Narman'ın tavırlarından rahatsızlığını dile getirerek, kendisi görevdeyken teknik adam arayışına girilmesinin çok yanlış bir hareket olduğunu söyledi.

Göreve gelirken kendisine verilen bazı sözler karşısında Galatasaray'ı ayağa kaldıracağını söyleyen ancak bunların yerine getirilmediğini hatırlatan Mustafa Hoca'yı tasdik eden Dursun Özbek, “Haklısın hocam. Sana verdiğimiz sözü tutamadık” diyerek söyleyecek fazla bir şeyi bulunmadığını göstermiş oldu.

Mustafa Denizli'nin ayrılığa götüren diğer konu ise Sneijder'ın isteğiyle altyapıya getirilen Hollandalı Jan Olde Riekerink oldu. Yönetim, Denizli'ye “Florya'nın tek patronu” olacağının sözünü vermiş, hatta başkanın kardeşi Mehmet Özbek'i bile tesislerden almıştı. Fakat, Sneijder'ı keşfeden adam olarak lanse edilen Riekerink'in, Mustafa Denizli'ye bile söylemeden göreve başlatılması, tecrübeli teknik adamı çileden çıkardı.

Buna bir de sportif başarısızlık ve futbolcuların yeteri kadar özverili davranmaması da eklenince ayrılık kaçınılmaz oldu.