SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Gökhan Saral, Twitter hesabında, “Türk sporu ve futbolundaki paralelciler deşifre edilebildi mi? Galatasaray maçında Trabzonspor’a yapılanlar, şampiyonluğu çalınmış bir camiayı tahrik ederek sokağa dökmeyi amaçlayan bir yapının işi olamaz mı?” iddiasında bulundu.

Trabzonspor’un geçen hafta deplasmanda Galatasaray’a 2-1 yenildiği maçta hakem Deniz Ateş Bitnel, bordo-mavili takımdan Özer, Aykut, Salih ve Cavanda’ya kırmızı kart göstermişti. Bu arada Salih Dursun’un da hakem Bitnel’e kırmızı kart göstermesi, dünya gündemine oturmuştu. Bu maçın ardından bordo-mavili oyunculara PFDK tarafından çeşitli cezalar verilmiş, Karadeniz ekibi de Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) tutumunu cumartesi akşamı oynanan Osmanlıspor maçının ilk 30 saniyesindeki durma eylemiyle protesto etmişti.

İLGİNÇ İDDİA

Trabzonspor’un personel ve idari işler koordinatörü olan yönetici Gökhan Saral, Twitter hesabında Galatasaray maçındaki kırmızı kartların futboldaki paralel yapının işi olabileceğini iddia ederken şu ifadeleri kullandı:

“Emniyet ve yargı başta olmak üzere devletin tüm kurumlarına sızan paralel yapının, futbolu es geçmesi sizce mümkün müdür? Hepimiz biliyoruz ki, bu yapının kitleleri koordine ve rant için futbolda da ciddi bir örgütlenmeye gitmemiş olması olanaksızdır! Şimdi soruyorum; Türk sporu ve futbolundaki paralelciler deşifre edilebildi mi? Galatasaray maçında Trabzonspor’a yapılanlar, şampiyonluğu çalınmış bir camiayı tahrik ederek sokağa dökmeyi amaçlayan bir yapının işi olamaz mı? Trabzonspor üzerinden yeni bir cephe mi açılmak istendi? Kurumların her birimi ciddiyet ve titizlikle soruşturulmalıdır.”

“HESABIMIZ ÖBÜR DÜNYAYA KALMAYACAK”

Yönetici Gökhan Saral, twitterdeki yazısında iddialarını şöyle sürdürdü:

“Futbol Federasyonu Başkanı, (burada bilgimiz dışında bir şeyler oluyor) diyerek bir federasyon yöneticisinden yardım istiyorsa benim şüphem neden anormal olsun ki? Futbol Federasyonu, kurulları ya da şikenin aktörlerini aklama derdinde değiliz! Derdimiz, Trabzonspor’a yapılan operasyonun arkasında kim varsa deşifre edilmesidir. Şikeciler paralelle iş tuttu, bu yapı deşifre olunca da suçu paralelin üzerine atıp kıvırmaya çalıştı. Şikecileri aklayan mahkeme kararına da saygı duymuyorum! Trabzonspor camiası şunu bilsin ki hakkımızı çalanlarla mücadelem bedeli ne olursa olsun sürecek. Aziz Yıldırım ve şike arkadaşları Türk futbolunun içinde oluşturmuş olduğu derin lobi ekibiyle tarihe hırsız olarak tescillenmiştir. Gaspedilmiş 2010-2011 şampiyonluk kupamızın ve tüm haksızlıkların hesabının öbür dünyaya kalmayacak olduğunu herkes yaşayarak görecektir.”

Yayınlanma Tarihi:13:06,