SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Resetlemek lazım

29 Şubat 2016

Maçı teknik, taktik yönden değerlendirmeye gerek yok. Galatasaray takımını resetlemek lazım. O kadar ruhsuz, o kadar mücadeleden uzak oynuyorlar ki, bu sonuçlara şaşırmamak lazım. Kardeşim hani takım içinde uyum sorunu olur, teknik adamla sorun yaşarsın, maddi açıdan sorun yaşarsın ama senin takımın ligin en iyi kadrolarından birine sahip, niye aldığın paranın hakkını vermezsin, o enteresan. Bakıyorsun Galatasaray'da alıştığımız ruh, ne yazık ki yok. Takım lig bitse de gitsek havasında. Galatasaray formasını giyen oyunculara bu zihniyet yakışmıyor. Sen niye çaba göstermiyorsun? Bu oyuncular değil miydi geçen sezon üç kupa alan, rakiplerine kök söktüren?

Mustafa Denizli geldiğinden beri bırak katkı vermeyi, takımını daha da kötüye götürdü. Denizli takımına fayda sağlamak istiyorsa bugünden tezi yok istifa etmelidir.

Yönetime değinmeye gerek bile kalmadı. Onların durumu hiç iç açıcı değil. O yüzden yönetim şapkayı önüne koyup düşünmeli ve artık gelecek yılların planlarını yapmalı.

UEFA'dan gelecek ceza da en büyük handikapları. Hani var ya alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diye… Sebepsiz yere Hamza Hamzaoğlu'nu gönderip, takımın dengesini bozarsan durum da böyle olur. Teneke bağlayıp gönderilen Hamzaoğlu önceki gün Galatasaray'a küfür eden kendi taraftarlarını bile susturdu.

HAKEM

Fırat Aydınus başarılı bir maç yönetti. Galatasaray'ın yediği ilk golde elle oynama itirazları vardı ancak pozisyon yardımcının gözü önündeydi ve devam kararı doğruydu. Ele gelen top ölür, omza çarpan top sert gider.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek