SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli gidiyor Okan Buruk geliyor

Gaziantepspor maçı sonrası görevi bırakacağına işaret eden Mustafa Denizli, bugün istifasını verecek. Yönetim ilk olarak Okan Buruk ile masaya oturacak.

Güncellenme: 08:10, 29/02/2016
Mustafa Denizli gidiyor Okan Buruk geliyor

Galatasaray’da çöküşün son hamlesi Gaziantepspor yenilgisi sonrası yaşandı. Tribünlerin tepkisini çeken Teknik Direktör Mustafa Denizli, mücadele sonrası “Yarın (bugün) başkanla görüşeceğiz. Ben bir karar aldım ama bunu burada söylemem saygısızlık olabilir” diyerek görevi bırakacağı sinyalini verdi. Denizli, bugün yönetime istifasını sunacak.

Yönetimin kabul edeceği istifa sonrası gündemde A ve B planları var. Yönetim, ilk olarak sezonun ilk bölümünde Sivasspor'da 11 maç geçiren kulübün efsane ismi Okan Buruk ile masaya oturacak. Buruk kabul etmezse, Claudio Taffarel, sezon sonuna kadar takımı götürecek.

1 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Mustafa Denizli, 1.5 yıllık sözleşmesi karşılığı maaşı olan paranın 1.5 milyon dolarını peşin almıştı. Ocak ve şubat ayları için de 200'er bin dolar alan kurt hoca, görevden ayrılırsa yapılan sözleşme gereği 1 milyon doları geri ödemek zorunda kalacak

TEZAHÜRATA ÇOK ÜZÜLDÜ

Denizlİ’ye, taraftarın, “Mustafa Denizli rezil ettin bizi” tezahüratı da soruldu. Bu sözlere çok üzüldüğünü belirten deneyimli teknik adam, “Ben bu camiaya söylenenler dışında çok şeyler yaşattım. Çok üzüldüm” itirafında bulundu.

11 HAFTA UĞURSUZLUĞU

Sezona Hamza Hamzaoğlu ile başlayan G.Saray, 11. haftada yol ayrımına gelmişti. 21 puan toplayan Hamzaoğlu istifa etmişti. Taffarel'in bir maçlık görevi alması sonrası Mustafa Denizli geldi. O da 11 lig maçının ardından 11 puan toplayarak bıraktı.