SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi sonrası kavga çıktı

Çanakkale'de Fenerbahçe'nin Beşiktaş karşısında kazandığı 2-0'lık derbi maçın ardından iskele meydanında karşılaşan Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli taraftarlar kavga etti. Kısa süreli arbedenin yaşandığı tartışmada Polis biber gazı kullanarak taraftarları ayırdı.

Güncellenme: 23:54, 29/02/2016
Derbi sonrası kavga çıktı

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftadasında Fenerbahçe ve Beşiktaş derbi mücadelesinde karşı karşıya geldi. 90 dakika sonunda, maçtan sarı-lacivertliler 2-0 galip ayrıldı.

Karşılaşma sonunda Çanakkale iskele meydanında toplanan 50 kişilik Beşiktaş taraftar grubu ellerinde meşalelerle, yenilgiye rağmen takımlarına tezahüratla destek verdi. Bu sırada Kordon boyundan iskele meydanına doğru yürüyüşe geçen ve Fenerbahçe’nin 2-0’lık galibiyetini kutlayan grup iskele meydanındaki Beşiktaşlı taraftarlarla karşılaştı. İki grup arasında başlayan sözlü tartışma kısa süreli arbedenin yaşanmasına neden oldu. Polis taraftarlar arasında yaşanan tartışmanın büyümesini engellemek için biber gazı kullandı. Olayların büyümemesi için iskele meydanına takviye kuvvet istendi. Takviye kuvvetin gelmesiyle birlikte iki takımın taraftarları sessiz bir şekilde dağıldı.