SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf Şimşek krizi büyüyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası veda sinyali veren Yusuf Şimşek, karşılaşma sırasında yaptığı el hareketi nedeniyle Başkan Fatih Diniz'in tepkisini çekti.

Güncellenme: 14:22, 28/02/2016
Yusuf Şimşek krizi büyüyor!

PTT 1. Lig’de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile evinde 1-1 berabere kalan son sıradaki Karşıyaka’da maçın ilk yarısında bir grup taraftara yaptığı el hareketi, tartışma yaratan teknik direktör Yusuf Şimşek, geleceği konusunda karar aşamasında olduğunu söyledi.

Yönetimle görüşeceğini belirten Yusuf Şimşek, “Yaptığımın savunulur bir tarafı yok. Yapmamam gereken o hareketi, camiamıza, taraftarımıza değil, sadece bir anlık tepkiyle, sürekli küfreden birkaç kişiye yaptım. Bu kişiler dışındaki tüm taraftarımızdan, camiadan, yönetimden özür diliyorum ama ben buraya küfür yemeye gelmedim” dedi.

“KÜFRETMEK TAKIMA DESTEK OLMAK DEĞİL”

“O grup henüz maç bile başlamadan bana ve oyuncularıma küfretmeye başladı” diyen Yusuf Şimşek, şöyle devam etti:

“Son sıradayız. Bulunduğumuz yerden kurtulmak için hepimiz kazanmak istiyoruz ve gerginiz. Henüz ilk yarıda karşılaşma golsüz devam ederken bana ve Çağlar’a küfredilince sinirlerime hakim olamadım, o hareketi yaptım. Öne geçtik, Gökhan gol kaçırınca bu kez ona küfürler başladı. Kimse o pozisyonda Gökhan kadar çok gol atmayı isteyemez. Müsabaka bittikten sonra istedikleri kadar tepki göstersinler. Küfür yemek işimizin bir gerçeği ama benim de ailem, çocuklarım var. Henüz maç oynanırken teknik direktöre, oyunculara küfretmek takıma destek olmak değil.”

“TAKDİR EDİLMEYİ BEKLERKEN KÜFÜR YEDİM”

Karşıyaka’yı sevdiği için görevi kabul ettiğini sözlerine ekleyen Yusuf Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Defalarca söyledim. Ben geçen sezon Karşıyaka’dan ayrılıp Antalyaspor’a para için gitmedim. Ayrılırken de para talep etmedim. Hala geçen yıldan alacağım var ama başkaları gibi kulübü icraya vermedim. Bu sezon da Süper Lig’den PTT 1. Lig’in son sırasındaki takıma para için gelmedim. Evet elimde Erdal Acar’ın verdiği senetler var ama hiçbirini işleme koymadım. Görev yaptığım 2 ay boyunca kulüpten yalnız 3000 TL prim aldım. Zor zamanda ateşten gömlek giydiğim için takdir edilmeyi beklerken küfür yedim. Bu böyle devam edemez. Kafamdan ayrılmak geçiyor.”

DİNİZ’DEN TEPKİ

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında taraftarlarla gerginlik yaşayan Yusuf Şimşek’le görüşerek yaptığı el hareketine tepki gösterdi. Olayı Yusuf Şimşek’ten de dinlediğini belirten Başkan Diniz, şunları söyledi:

“Sakin olması gerektiğini söyledim. Maç içinde oyuncularını korumak istemesi doğal ancak mesleği bu ve ne yazık ki futbolda istemesek de tribünden küfür oluyor. Tepkilere bu şekilde karşılık vermemesi gerekiyor. Taraftar bana da küfrediyor ama yanıt vermiyorum. Yusuf Şimşek’le yönetim olarak bir araya gelip görüşeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:14:19,