SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de Balıkesirspor’la deplasmanda 1-1 berabere kalarak galibiyet hasretini 9 maça çıkaran Göztepe’nin teknik direktörü Önder Özen, taraftarına umut dolu mesajlar verdi. Balıkesirspor karşısında alkışlanacak bir oyun sergilediklerini belirten Önder Özen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok daha iyi olacağımızın sözünü veriyorum. Kimseye hayal satmayı sevmem ama Göztepe ayağa kalkacak. Geldiğim günden bu yana takım müthiş bir gelişim gösterdi. Maç kazanamamak üzerimizde baskı yaratıyor ama hiçbirimiz üst sıralar için inancımızı yitirmedik. Taraftar da bize inanmalı. Onlarsız başaramayız.”

Balıkesirspor karşılaşmasının son dakikalarında Emre’ye pas vermek yerine kaleye şut atarak takımını mutlak golden eden Mirkan’a da sahip çıkan Önder Özen, bu konuda şunları söyledi:

“Pozisyondan sonra herkes Mirkan’a tepki gösterdi. Oyuncumuz sadece maçı bize kazandırmak istedi. Kabul ediyorum, çok duygusal davranıp pas vermek yerine kaleye vurdu. Bu tercihi belki yanlıştı. Ancak asla onu suçlayıp kaybedemeyiz. Mirkan Göztepe’nin çok önemli bir parçası. Onun çok daha iyi işler yapacağına eminim. Ben de kendisine gereken uyarıları yaptım. Mirkan’ı kadro dışı bırakacağım söylenmiş. Asla böyle bir şey olmayacak.”