SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Gaziantepspor’a 2-0 yenildikleri maçtan sonra açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam sözleriyle adeta istifa sinyali verdi. Denizli, başkan Dursun Özbek ile görüşme yaptıktan sonra kararını vereceğini söyledi.

İşte Denizli’nin sözleri;

“Oyunla ilgili konuşursak, yani ne diyebiliriz ki? Yiyeceğimiz goller, atacağımız goller her şey gerçekleşti. Ben göreve gelirken bir cümle sarfetmiştim; “Kariyerimde bir yara alırsam, bu camia içinde alırım” diye… Kariyerimde bir yara aldıysam, bu dönem itibarıyla Galatasaray için helal olsun. Bu camianın bana sunduklarını, kariyerimin her dönemin göstermeye çalıştım. Bu takım beni zorlu görevin üstesinden gelmem için çağırdı ve ben de kabul ettim.

Yaklaşık 27-28 yıldır bu mesleğin içindeyim. Kariyerimin hiçbir döneminde bu kadar yoğun çaba harcamadım. Esasında Ocak ayında yepyeni bir kadro yaratma düşüncesindeydik. O günden bu güne takımın lideri benim. Çıkacak her sonuçtan ben mesulüm… Göreve başladığımızdan bu yana her 3 günde bir maç oynadık. Kadroyu sağlıklı kullanmaya çalıştım. Sonuçta istemediğimiz bir tablo ortaya çıktı. Bu tablo keyifsiz bir tablo… Benim antrenörlük kariyerim önemli başarılarla dolu. Zaman zaman başarısız dönemler de yaşanabilir.

Çok daha iyi bir tablo ortaya çıkarmak isterdik. Hafta içinde de Avrupa yolundan düştük. Büyük bir üzüntü yarattı bu bende… Birçok şey yara almaya başladı. Kim ne algılarsa algılasın… Yarın başkanımızla oturacağım. Geniş kapsamlı toplantı yapacağız. Onlar da benim gibi birçok şeyi değiştirmek için yola çıktı. Bütün şartları değiştirmeye çalıştık ama ne yaparsanız yapın belli bir yere kadar değiştiriyorsunuz. Yarın başkanla görüşeceğiz.

Yayınlanma Tarihi:21:27,