SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, 0-0 biten karşılaşmadan sonra değerlendirmelerde bulunurken şunları söyledi:

“Önümüzde 11 hafta ve 33 puan var, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Takımımın mücadelesinden memnunum. Çok gol pozisyonuna girdik. Zor bir süreçten geçiyoruz. Hafta başından beri iyi çalıştık. Bu maçta yüzde 70 top Medicana Sivasspor’da. Net 4-5 pozisyon var ama atamadık. Taraftarın tepkisi normal, iyi anlıyorum. Acılarını biliyorum ama biraz daha bize destek olsunlar. 11 haftanın sonunda ne olacaksa olacak. Ama ben umutsuz değilim. Hem de hiç değilim. Ortaya mücadele eden bir takım çıktı. Kaçırdığımız toplar var. Kazanma coşkusu olan bir takıma ısrar etmeliyiz. Bugün yensek, sonraki maçları yenemesek, yine düşeriz. Aradaki puan farkları önemli değil, devem edeceğiz. Umutlu bakacağız. Bu takım bana umut veriyor. Kötü olsa zaten söylerim. Seyircimizin tepkisi oyuncunun denemesini etkiliyor. Buradan hep beraber çıkacağız. Bugün aslan gibi oynayan bir Sivasspor vardı.”

Mesut Bakkal, maçın sonunda bazı taraftarların Aatif’a tepki göstermesi ve oyuncunun karşılık vermesiyle ilgili de, “Aatif’le görüştüm. Tepkiler olabilir. Kızgınlıkla olmuş olabilir. Biz 24-25 kişi bu işi hep beraber bitireceğiz. Ben umutluyum” diye konuştu. Bakkal, elindeki oyuncuların performans durumuna göre maçlarda şans verdiğini söyledi, Hussain’in ise yetersiz olduğu için yedek bıraktığını kaydetti.