SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi öncesi nefesler tutuldu

Fenerbahçe'nin derbi maçta kazanmaktan başka çaresi yok. Pereira da planını buna göre hazırladı. Beşiktaş ise en az 1 puanla Kadıköy’den dönüp liderliğini sürdürmek istiyor. Güneş de galibiyet peşinde ama daha temkinli...

Güncellenme: 07:32, 28/02/2016
Derbi öncesi nefesler tutuldu

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta nefesler tutuldu…Her iki takımda yarın Kadıköy'de oynanacak derbi maçta rakibini alt etmenin planlarını yapıyor. bir yanda Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, diğer yanda ise Beşiktaş Teknik direktörü Şenol Güneş… İki hoca da gecelerini gündüzlerine katarak kendilerini zafere ulaştıracak taktiği belirlemeye çalışıyor. İşte Pereira ve Güneş'in zafer şifreleri:

VITOR PEREIRA

1 – GOMEZ’E KJAER KEPÇESİ

Defans oyuncuları rakibi yakın karşılayacak, hatları kapatacak. Adam paylaşımı konusunda dikkatli olunacak ve Beşiktaşlı oyunculara boş alan bırakılmayacak. defansın arkasına atılan ve duran toplarda dikkatli olunacak. Kjaer, Gomez'e adım attırmayacak.

2 – HEDEF DEFANSIN ARKASI

Orta alanda basit top kaybı yapılmayacak. Özellikle Kartal'ın tehlikeli isimleri Sosa ve Oğuzhan'ı topla buluşturmamak için pres silahı, sonuna kadar kullanılacak. Topun hızını artırarak ve defans arkasına atılan paslarla forvet oyuncuları topla buluşturulacak.

3 – HÜCUMDA YÜKSEK TEMPO

Beşiktaş'ın orta alan adamlarına ve savunma hattına pres yapıp, topun rahat çıkmasını engellemek. rakip beklerin ve stoperlerin ardına adam kaçırıp, beceriyle çabuk bir şekilde gol yoklamak. Hücum bölgesinde tempo artırıp, rakip savunmayı zor durumda bırakmak.

ŞENOL GÜNEŞ

1 – AÇIK KAPATAN SAVUNMA

Kaptan Tolga ve defans hattındaki oyuncular, ilk kez derbi maçta oynayacak Marcelo-Alexis'e yardımcı olacak. Beşiktaş yardımlaşmalı takım savunması yapacak, kanat oyuncuları İsmail Köybaşı ve Beck'e destek verip Fenerbahçe'nin hızlı hücumcularına alan bırakmayacak.

2 – HIZLI AMA TEMKİNLİ

Ligin en iyi deplasman takımı olan Beşiktaş, orta alanda kaptığı topları hızlı hücumlarla avantaja çevirmeye çalışacak. beraberliğin de önemini bilen siyah-beyazlılarda Sosa ve Oğuzhan adam eksiltecek, tehlike oluşturacak noktalardan da serbest vuruş kazanmaya çalışacak.

3 – KANATLARDAN GOL ARAYIŞI

Derbi maçta en çok Gomez'e güvenen Şenol Güneş, bu hafta idmanlarda sürekli kanat ortası ve şut çalışması yaptırdı. son haftaların formda ismi Quaresma ve Sosa ile oynaması halinde Gökhan Töre Alman futbolcunun en büyük yardımcısı olacak. Paslar Gomez'de toplanacak.