SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Bilardo Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları 1-11 Mart tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side’de yapılacak. Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve Yönetimi’nin aldığı karar sonrası açık katılımla yapılacak olan şampiyonaya rekor başvuru oldu ve sporcu sayısı 1170’e çıktı.

Erkeklerde 1112, kadınlarda 12 ve gençlerde 46 sporcu ile gerçekleşecek Türkiye Bilardo Şampiyonası’nda rekor katılımla beraber büyük bir heyecan yaşanacak.

TARİHİN EN GENİŞ KATILIMLI TURNUVASI

Hakemler, yöneticiler, teknik komite üyeleri, teknik elamanlar ve basın mensuplarıyla beraber bu rakam 1300 kişiye ulaşacak.

Türkiye Bilardo Federasyonu tarihinin en geniş katılımlı turnuvası ünvanını alacak olan Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları 20 masa ile organize edilecek ve 11 gün boyunca Sueno Otel’de yapılacak.

Bu arada turnuva boyunca mazeretsiz bir şekilde herhangi bir maçına çıkmayan oyuncu yıl içindeki diğer turnuvalara katılabilme hakkını kaybedecek.

Öte yandan erkekler kategorisinde ilk 32, gençler ve bayanlar kategorilerinde ise ilk 4’e giren sporculara Antalya’daki şampiyona sırasında harcırah ödemesi yapılacak.