SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da Vartaş Elazığspor ve Göztepe maçlarında sakat olduğunu söylediği için kadroya alınmayan Brezilyalı Leandrinho, teknik heyet ve kulüp doktoruyla Giresunspor maçından önce görüşüp tam olarak iyileşmediğini söyledi. Bunun üzerine Teknik Direktör Koray Palaz Leandrinho kadroya almadı. Palaz, forvette Genkov’un yerine Şaban’ı tercih etti.

TRİBÜNLER DOLMADI

PTT 1. Lig’e tutunmaya çalışan Denizlispor’da taraftar geçmiş maçlarda olduğu gibi bu maçta da tribünleri doldurmadı. Yönetimin taraftar toplamak için belediye başkanları ve muhtarlarla yaptığı görüşmeler sonuç vermedi. yeşil-siyahlı ekibe yaklaşık 700 taraftar destek verirken, konuk takımı 70 taraftarı destekledi.

Denizli Atatürk Stadı’ndaki karşılaşmada sahanın kenarı ve kale arkalarındaki reklam panolarının üzeri branda ile kapatıldı. Yönetim, konuyla ilgili kulübe ödeme yapmayan şirketlerin reklamlarının kapatıldığı açıklamasını yaptı.

Taraftar grubu maçın başlamasıyla birlikte, “Şavluk dışarı” diye Başkan Mustafa Şavluk’u eleştirmeye başladı. Taraftarlar sık sık, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” tezahüratı yaptı. Kapalı üst tribüne mehter takımı oturtuldu. Mehter takımı, maçın ilk dakikalarında fetih marşını çalmaya başlayınca maraton tribünde oturan taraftarlar ıslıklarla tepki gösterdi.