SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hedef adam Mustafa Denizli

Galatasaray’da büyük umutlarla göreve getirilen tecrübeli hoca, lig ve Avrupa’da takımın başında çıktığı 13 maçın sadece 4’ünü kazanabildi, kadro istikrarını sağlayamadı, taraftarlarla arası açıldı.

Güncellenme: 09:45, 27/02/2016
Hedef adam Mustafa Denizli

Türkiye’nin en büyük teknik adamlarından biri Mustafa Denizli… Üç büyük takımda şampiyonluk yaşayan tek hoca olarak tarihe geçen Denizli, üçüncü Galatasaray macerasında adeta dibi gördü. Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılması sonrası 26 Kasım'da işbaşı yapan tecrübeli hocanın takıma bir ivme kazandıracağı düşünülüyordu ama Galatasaray, daha da geriye gitti.

ELDE SADECE KUPA KALDI

Mustafa Denizli göreve başladığında Galatasaray, zirvenin 5 puan gerisindeydi. Üst üste alınan kötü sonuçlar sonrası şampiyonluk yarışına havlu atıldı. Ama gözler Avrupa'daydı. UEFA'da alınacak başarılı sonuçların sarı-kırmızılı takımı havaya sokacağı düşünüyordu, o da olmadı. Lazio önünde iki maçta da kötü futbol oynandı, takım elendi. Tecrübeli hoca istenmeyen adam ilan edildi.

GALİBİYET ORANI SADECE %30

Kurt hoca, kurtarıcı olarak geldiği Galatasaray'da 3 ay sonunda istifaya davet edilmeye başlandı. Göreve başladığından beri lig ve Avrupa kupalarında toplam 13 maça çıkan Mustafa Denizli, bunların sadece 4'ünü kazanabildi ve yüzde 30 gibi vasatın altında bir oran yakaladı. Mustafa Denizli, iki maçta üst üste aynı 11'i sahaya sürmeyerek kadro istikrarı da yakalayamadı, kötü gidişe zemin hazırladı.

HER MAÇA FARKLI KADROYLA ÇIKIYOR

Galatasaray’da ‘vasat' bir galibiyet oranı yakalayabilen Mustafa Denizli, takımdaki kadro istikrarını da bir türlü oluşturamadı. Takımı çok daha iyi bir yere getirebileceği vaadi ile göreve gelen 66 yaşındaki teknik adam, iki maç üst üste aynı kadro ile sahaya çıkmadı. Yarın oynanacak Gaziantepspor maçındaki sahaya süreceği kadroyu da tahmin etmek neredeyse imkansız.

Yayınlanma Tarihi:07:31,