SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Mor: “Türk olmaktan gurur duyuyorum”

Türkiye A Milli Takımı'nı seçerek Danimarka'yı bir kenara iten genç oyuncu Emre Mor, kendini Türk hissettiğini ve bununla gurur duyduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:39, 27/02/2016
Emre Mor: “Türk olmaktan gurur duyuyorum”

Kısa bir süre önce A milli takım tercihini Türkiye’den yana yapan Emre Mor, Danimarka basınına açıklamalarda bulundu.

Nordsjaelland forması giyen ve Galatasaray’ın da içinde olduğu birçok takımın ilgisini çeken 18 yaşındaki Emre Mor, neden Türkiye’yi seçtiğini söylerken, Arda Turan gibi bir oyuncuyla yan yana oynama fırsatının kendisi için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Genç oyuncu verdiği röpartajında “Türkiye’yi daha çok özel sebeplerden dolayı seçtim. Beni uzun süredir takip ediyorlar ve benim için büyük bir fırsat. Bu Danimarka’yı sevmiyorum anlamına gelmiyor ama kendimi daha çok Türk gibi hissediyorum. Türk geçmişine sahip olduğumu düşünüyorum ve bununla gurur duyuyorum. Danimarka bana çok şey kattı. Bunun için de minnettarım” sözleriyle Türkiye adına seçim yaptığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Genç oyuncu Arda Turan’a dikkat çekerken, onun gibi yıldızlarla oynamanın da büyük bir şans olduğunu söyledi ve ”Arda Turan ile oynamak büyük bir fırsat. Onun gibi önemli isimlerin yanında kendimi geliştirmeme de faydalı olacak” dedi.

Sporx