SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş yönetiminden derbi yorumu

Beşiktaş yönetiminden Çebi, Torunoğulları ve Ürkmezgil, Fenerbahçe maçından umutlu olduklarını ancak Kadıköy’de kazanmaları halinde ligin biteceği algısının yanlış olduğunu ifade ettiler.

Güncellenme: 08:12, 27/02/2016
Beşiktaş yönetiminden derbi yorumu

Fenerbahçe derbisi için geri sayımın sürdüğü Beşiktaş’ta üç yönetim kurulu üyesi, dev mücadelede galip gelirlerse Kadıköy'den sadece lider dönmüş olacaklarını dile getirip, şampiyonluk düğümü için derbinin ardından önlerinde 12 final maçının bulunduğu görüşünde birleşti.

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Fenerbahçemaçını alırsak biraz daha rahatlarız. Kazanıp lider dönmek istiyoruz” dedi. Beşiktaş'ın kazanması halinde şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyeceği düşüncesine katılmadığını söyleyen Çebi “Derbiyle bu iş bitmiş demek değildir. Biz sonuna kadar hermaçı önemsemek zorundayız” diye konuştu

Beşiktaş’ın Dış Transferden Sorumlu Yöneticici Erdal Torunoğulları, öncelikle derbinin centilmence geçmesi temennisinde bulunurken, “Kadıköy'den lider dönersek çok mutlu oluruz. Ancak kazanırsak ‘şampiyonluğu büyük oranda garantileriz' düşüncesine kesinlikle katılmıyorum. Bizim 13, Fenerbahçe'nin 12 maçı var. Daha ligin bitimine epey bir mesafe var. O rahatlıkta olmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil de derbide galip geleceklerine olan inançlarını dile getirip, bunun gerçekleşmesi halinde erkenden şampiyonluk havasına girmelerinin kendileri açısından ters tepebileceği yorumunu yaptı.