SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akçay: “Trabzonspor’un ölüsü 100 ton çeker”

Trabzonspor'u deplasmanda 2-1 yenen Osmanlıspor'da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, karşılaşma sonunda açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:47, 27/02/2016
Akçay: “Trabzonspor’un ölüsü 100 ton çeker”

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, müsabaka öncesi psikolojik travmalar yaşamış Trabzonspor'a karşı kazanmanın yine de güzel olduğunu belirtti.

Akçay, 2 – 1 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Haksızlığa uğramış bir Trabzonspor ve futbolcularının bilinç altında bu anlayışla sahaya çıkmıştı. Ofansif ve gol atma üzerine planlanmış bir oyun anlayışla karşılaştık. Biz bu oyuna direnç gösterdik. Rakibin zaman zaman bize kurduğu tuzakların kurbanı olduk. Final pasları konusunda bilinçsiz davrandığımızı düşünüyorum. Bu da maçın sonlarında berabere bitme ihtimalini güçlendirdi” ifadelerini kullandı.

Maçın başından beri kazanmak istediklerini anlatan başarılı hoca, “Müsabaka öncesi psikolojik travmalar yaşamış Trabzonspor'a karşı kazanmak yine de güzel” dedi.

Akçay, geçen haftaki Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemiyle ilgili soru üzerine şu yorumu yaptı: “Hakem, egosunun kurbanı oldu. Pozisyonların ruhu vardı. 17 kural var, 18'nci kural hakem yorumudur. Hakemlerin bu ruhu yakalaması lazım. Kurala direkt olarak uymak ve buna öncelik verilen eğitimlerde pozisyonların ruhu da konuşulmalı.”

‘Trabzonspor'un ölüsü 100 ton çeker' diyen Akçay, “Trabzonspor'a kötü denemez. Dolayısıyla Trabzonspor'u yenmeyi çok büyük bir takımı yenmiş gibi algılıyoruz ve çok sevindik.” ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine trabzonspor'da tekrar çalışmayı kesinlikle düşünmediğini vurgulayan Akçay, “Ben tabutumun altına girecek adamlarla tekrar ters düşmek istemiyorum. Ama alt yapısında, burada bir amatör takımda çalışır, hizmet ederim.” şeklinde konuştu.