SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY Roma'ya giderken bir futbol mucizesine muhtaç değildi. Lazio gibi kendi liginin sekizincisi, liderin 21 puan gerisindeki bir takıma karşı tek farklı bir galibiyet yetecekti. Ancak ilk dakikadan itibaren Galatasaray kapalı ve hücumu düşünmeyen bir oyun sergiledi.

Özellikle ilk yarıdaki verimsiz oyun adeta izleyenlerin uykusunu getirdi. Tempo yapamayan, savunmadan hücuma geçerken yavaş kalan sarı kırmızılıların mutlak gol atması gereken maçtaki ilk şutu 19. dakikada geldi. Hatta bu ilk yarıdaki tek şuttu. Selçuk'un kötü oyunu Sneijder'in inisiyatif almamasıyla birleşince Lazio'nun istediği gibi heyecansız bir maç ortaya çıktı. Podolski'nin hırsı da yetersiz kaldı.

İkinci yarıda Lazio, öyle ahım şahım top oynamadan goller buldu. Galatasaray'ın duran toptan gol yeme hastalığı yine devam etti. İkinci golde sarı-kırmızılı savunma uyudu. Yasin'in hemen yanıt vermesi ve farkı 1'e indirmesi takımı biraz olsun kıpırdatmalıydı, o bile olmadı. Klose'nin golüyle Avrupa macerası sona erdi.

Galatasaray'ın takım olarak kendine güven sorununu aşması gerekiyor. Birçok oyuncu ‘bitse de gitsek' diye sahaya çıktığı sürece Galatasaray taraftarı bunun gibi hezimetle biten daha çok maç izler.