SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taha Akgül sakatlandı

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından son iki yıldır 125 kiloda dünyanın en iyi güreşçisi seçilen Taha Akgül sakatlandı. Milli güreşçinin Avrupa Güreş Şampiyonasına katılamama riskinin bulunduğu belirtildi.

Güncellenme: 22:35, 26/02/2016
Taha Akgül sakatlandı

Milli güreşçi Taha Akgül’ün sakatlandığı ve sol arka adalesinde 19 santim yırtık tespit edildiği açıklandı. Antrenörü Abdullah Çakman tarafından bir dakika yalnız bırakılmayan Akgül’e, hızlandırılmış fizik tedavi uygulandığı bildirildi.

Rio Olimpiyatları öncesi Avrupa Şampiyonasına katılmak isteyen ve 5. kez şampiyonluğu hedefleyen Taha Akgül, “Sakatlığımın Avrupa Şampiyonası öncesi geçeceğini düşünüyorum. Ancak antrenörüm ve doktorlar izin verirse gidebileceğimi biliyorum. Gönül isterdi ki böyle bir sakatlık yaşanmasın ve ben 5. defa Avrupa Şampiyonasında kürsüye çıkayım. Ancak bilindiği gibi olimpiyatlara 160 gün kaldı. Her sporcunun tek hayali olimpiyat madalyasıdır. Ben de bu hayal ile yaşıyorum. Avrupa Şampiyonasına gidemesem de, olimpiyatlara kadar kendimi tamamen hazır hale getirerek orada kürsüye çıkacağım. Vatanıma bir olimpiyat madalyası sözüm var. İnşallah onu yerine getireceğim” diye konuştu.

Antrenörü Abdullah Çakman ise yaptığı açıklamada, Taha’nın sol arka adalesindeki yırtık nedeniyle şu an tedavi gördüğünü belirterek “Şimdilik durumu iyiye gidiyor. Avrupa Şampiyonasına kadar durumunu kontrol edeceğiz. Gerekirse Avrupa Şampiyonasına katılmayacak. Taha’nın sakatlığı tamamen geçene kadar onu riske atmayacağız. Olimpiyatlara olan süre çok uzun. Taha’nın sakatlığı tamamen geçer ve İnşallah Rio’da altın madalya alacağız” dedi.