SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uçakl yolculuğuna izin verilmeyen Antalyaspor teknik direktörü Jose Morais’in Sivas’a karayoluyla gitme talebine de doktorlar, yüksek rakım, soğuk hava ve basınç nedeniyle yeniden beyin kanaması geçirme riski taşıyabileceği gerekçesiyle izin vermedi.

Kırmızı beyazlı takımın teknik direktör Morais, bu yüzden Sivas deplasmanında takımının başında yer alamayacak. 3 Şubat’ta beyin kanaması geçiren, 12 gün hastanede tedavi olduktan sonra taburcu edilen Morais’in doktorları, kendisine sakıncalı olabileceği uyarısında bulundu.

Morais’in yaklaşık 3 hafta daha uçağa binemeyeceğini belirten doktorlar, Portekizli teknik direktörün karayolu ile Sivas’a gitme talebine de olumsuz cevap verdiler. Medicana Sivasspor maçını Antalya’da ekran başında takip edecek Morais’in sonraki hafta oynanacak Kasımpaşa maçında karayoluyla İstanbul’a gitmesi planlanıyor.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, ilk 1 aylık sürecin Morais’in sağlık durumu açısından önemli olduğuna dikkati çekti, “Bu deplasmanda bizimle olmayacak. Morais takımın başından ayrı kalacağı için çok üzgün” dedi.