SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy’de turu geçmişti

26 Şubat 2016

Moskova’da dün Lokomotiv Moskova önünde sahaya çıkan takımın ismi Fenerbahçe ise geçen hafta salı günü Kadıköy'de Rus takımıyla kim oynadı? Lokomotiv'i Kadıköy'de perişan eden o takımdan eser yoktu dün sahada. Ne istek ne agresiflik ne hırs ne motivasyon. Maçın Slovak hakemi Lokomotiv'in ilk dakikalarda attığı golde hatalı ofsayt bayrağına uymasa, şu anda çok farklı senaryolar konuşuyor olabilirdik.

Yaklaşık 2.5 aydır tek resmi maçını Kadıköy'de oynayan Rus takımı hem daha diri hem daha organize göründü. Fenerbahçe, üretkenlik anlamında hiçbir şey yapmadı. 2-0'ın verdiği avantajın üzerine yatmak istedi. Volkan Şen'in bireysel çabasıyla geliştirdiği pozisyonlar dışında etkili olamadı. Kadıköy'deki maçta 8'i isabetli, 21 şut attı Fenerbahçe, Lokomotiv kalesine. Bursa deplasmanında rakip kaleyi 28 kez yokladı. Dün ise bu rakam 11'de kaldı, yani takım ileri gidemedi. Bunun en büyük nedeni de kanat bekleri. Özellikle Caner'in de transfer edilmesinin ardından sarı-lacivertli ekibin hücum organizasyonlarında iki kanat beki önemli rol oynuyor. İlk maçta iki golün asisti de kanat beklerinden gelmişti.

Gökhan'ın sakatlanıp çıkması, Caner'in yedek soyunması Fenerbahçe'nin hücumdaki durgunluğunun temel faktörlerindendi. Lokomotiv'in golünde Fabiano'nun yaptığı hata affedilir gibi değildi. Pereira umarım son 16 turunda inadından vazgeçer ve eldivenleri Volkan'a teslim eder. Mehmet Topal'ın son bölümde gelen golü Lokomotiv'in inancını da direncini de düşürdü. Sarı-lacivertliler, dün değil Kadıköy'deki muhteşem futboluyla turu geçti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek