SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakeme su şişesi atan antrenörün lisansı iptal edildi

Ordu'da okullar arası yapılan basketbol müsabakasında verdiği kararlara tepki göstermek için hakeme su şişesi fırlatan antrenöran lisansı iptal edildi.

Güncellenme: 22:11, 26/02/2016
Hakeme su şişesi atan antrenörün lisansı iptal edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, yaşanan olayın basına yansıması ve milli takım üzerinden basketbol ailesine zarar verildiğini belirttiği bir açıklama yaptı.

Akkaş'ın Ünye Basketbol ile Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar mücadelesinde yaşanan olaylar üzerine yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Medyada yer alan Ünye Basketbol – Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar mücadelesinde hakeme su şişesi fırlatan antrenör Şenol Yerlikaya'nın bu davranışı, spor ahlakına uymadığı gibi bizleri de son derece üzmüştür.

Ünye Basketbol Takımı’nın antrenörü Yerlikaya, 2014 yılında milli takımlarda bir kaç turnuvada asistan antrenör olarak görev almış ve daha sonra kendisine herhangi bir görevlendirme yapılmamıştı. Şenol Yerlikaya'nın halen milli takım antrenörlüğüne devam ediyormuş gibi haberlerin yapılması, son derece anlamsızdır.

Bu tarz haberlerin milli takım üzerinden medyada yer alması, Türk basketboluna ve milli takımlarımıza hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Ünye Basketbol – Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar mücadelesi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir karşılaşma olsa da antrenör Şenol Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının da iptali için girişimlere başlanmıştır. Ayrıca, halen sürdürmekte olduğu Ünye 12 Dev Adam Basketbol Okulları antrenörlük görevinden de alınmıştır.”