SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Görev tamam

26 Şubat 2016

Maç öncesi her şey Fenerbahçe'nin istediği gibiydi. Lokomotiv Moskova Teknik Direktörü Igor Cherevchenko, İstanbul'da oynanan maçın kadrosundan forvette Skuletic'i yedeğe çekerek, asıl mevkisi forvet arkası olan Aleksey Miranchuk'u santrfor pozisyonunda görev vermişti. İdeal bir golcüsü olmadan sahaya çıkan Rus ekibi, belli ki çılgınca hücum edip skor dezavantajını çevirmek gibi bir plan benimsememişti. 

Zaten özellikle ilk yarıda belli oldu ki az resmi maç oynamanın etkisiyle tempoyu yükseltecek gücü de bulunmuyordu. Düşük tempoda devam eden mücadele kuşkusuz sarı-lacivertlilerin de işine geldi. Biraz rakip yüklenir gibi olduğunda hemen pas çevirip oyunu soğutmayı başardılar. Rahatlığın dozu biraz fazla kaçınca devrenin sonuna doğru Rus temsilcisinin golü geldi.

Alves'in kendi mevkisini boşaltması, Fabiano'nun rahat kontrol etmesi gereken bir topu sektirmesi Lokomotiv Moskova'ya büyük umut oldu. 2. yarı Lokomotiv Moskova, tur için istekli olsa da hep güçsüzlüğün etkisini gördü. Fenerbahçe 1-2 fırsat dışında rakip sahada çok etkili olamadı ama kalesinde de fazla tehlike yaşamadı. Mehmet Topal'ın sürpriz golü ise turun müjdecisi oldu.

2.5 aydır Fernandao ve Van Persie sadece birer kez üst üste 2 maç forma giydi. Böyle olunca takımın bir arada oynamaya alıştığı bir forvet yok. Bunun sıkıntısı sürekli hissediliyor. Hâlâ mesela Van Persie'nin takım arkadaşlarıyla uyumu yetersiz. Dün gece istenen sonuç alındı ve görev yerine getirildi. Beşiktaş maçı için bu karşılaşmayı ölçü almak yanlış olur. Pazartesi gecesi Kadıköy'de çok farklı bir rakip ve atmosfer olacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek