SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Braga cephesi kurayı beğenmedi

Braga Spor Direktörü Casaca Rui, zor bir kura çektiklerini, Fenerbahçe'de çok Portekizli olmasının kendileri açıısndan dezavantaj olduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:27, 26/02/2016
Braga cephesi kurayı beğenmedi

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda eşleşmeler belli oldu. İsviçre’nin Nyon kentinde yapılan kura çekimine göre Fenerbahçe, Portekiz’in Braga takımı ile çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek. İsviçre’nin Nyon kentindeki kura çekiminin sunuculuğunu UEFA kulüp organizasyonlarından sorumlu yöneticisi Michael Heselschwerdt yaparken, takımların isminin yazılı olduğu topları ise kavanozdan UEFA Avrupa Ligi elçisi Alex Frei çekti.

Kura çekiminden sonra görüşlerini açıklayan Braga Spor Direktörü Casaca Rui, “Bizim için zor bir kura, Fenerbahçe’de bir çok yüksek düzeyde Portekizli futbolcu bulunuyor. Onların burada pek zorlanacağını zannetmiyorum ,ayrıca da teknik direktör de Portekizli. İyi oynayan turu geçsin derim” şeklinde konuştu.

Turgut Acar kurayı değerlendirdi

Diğer taraftan Fenerbahçe Dış ilişkilerden Sorumlu Yöneticisi Turgut Acar ise, “Bana göre iyi bir kura çektik. Teknik konularda pek konuşmak benim işim değil, ilk maçı Türkiye’de oynamanın avantaj veya dezavantaj olduğunu düşünmüyorum, inşallah turu geçeriz ve hedefimiz de bu” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:45,