SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Üzerimde artık baskı oluşuyor”

Beşiktaşlı oyuncu Koray Avcı, ligde geçtiğimiz yıllarda Kadıköy’de oynanan derbide attığı golle takımına galibiyet kazandırmasının üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi.

Güncellenme: 10:15, 26/02/2016
“Üzerimde artık baskı oluşuyor”

Hakkı Yeten Tesisleri açılışı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan eski Beşiktaşlı futbolcu Koray Avcı, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

2005 yılında Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde son dakikada attığı gol ile aldıkları galibiyetin, kendisi üzerinde baskı oluşturduğunu belirten Koray, “Hem bir an önce galibiyet alma açısından hem de ligi bitirme açısından bence Beşiktaş'ın sezondaki en önemli maçı. Benim oynadığım maçın son galibiyet olması, bende baskı oluşturmaya başladı. Talihsizlik olarak yorumlamaya başladım. Bütün emeklerin boşa gidip gitmeyeceğini gösterecek bir maç, oyuncular da bunun farkındadır. Fenerbahçe'yi de izliyorum, son haftalarda çok coşkulu bir yarım saat oynuyor. Eğer Beşiktaş bu baskıyı kırarsa, ilk yarım saatte aksi bir şey yaşamazsa maçı iyi bir sonuçla bitireceğini düşünüyorum. Beşiktaşlı olarak bunu canı gönülden istiyorum. İnşallah pazartesi günü iyi bir sonuçla ayrılır.” diye konuştu.

Beşiktaş'ın yeni oyuncularının da tecrübeli olduğunu belirten Koray, “Artık uyum sorunu yaşanacağını ve bu tür bahanelerin olmayacağını düşünüyorum. Şampiyonluk maçı bu. Kendilerini kanıtlamış oyuncular, ellerinden geleni yapacaklardır. Çünkü defans dörtlüsünden ziyade göbekteki ikili ve kaleci Tolga, maçın gidişatını belirler. Bahsettiğim baskıyı kıracaklarsa onlar kıracaklar. Bizim inancımız taraftar olarak Kadıköy'de mutlu son olur inşallah.” ifadelerini kullandı.