SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yoksa rüya mı?

Duayen gazeteci Uğur Dündar, dün akşam oynanan ve 1-1'lik beraberlikle sonuçlanan Lokomotiv Moskova - Fenerbahçe karşılaşmasını Sözcü okurları için yorumladı...

Güncellenme: 09:42, 26/02/2016
Yoksa rüya mı?

İşte Uğur Dündar’ın Lokomotiv Moskova – Fenerbahçe maçı hakkındaki yorumu:

YOKSA RÜYA MI?

Ah Fabiano ah!..

Fenerbahçe kalecisi ilk yarıda oyun sarı-lacivertlilerin üstünlüğüyle sürüp giderken, Lokomotiv'e öylesine bir gol ikram etti ki, dakikalar geçmez oldu!..

***

Aslında turun sonucu daha İstanbul'da kesinleşebilirdi.

O maçta son yılların en güzel futbolunu oynayan sarı-lacivertli futbolcular, yüzde yüz gollük pozisyonlardan yararlanabilmiş olsalar, Moskova karşılaşması formaliteden ibaret kalabilirdi!

***

Fenerbahçe soğuk Moskova gecesindeki ilk yarıyı kontrollü oyun ve rakibe oranla daha tehlikeli ataklarla sürdürürken, Fabiano'nun hatasıyla Lokomotiv'in golü geldi.

Oyuncularla birlikte ekran başındaki milyonlara buz kestiren bu gol, Rus takımı için ağır hastaya yaşam umudu veren bir iksir gibiydi!..

***

Neyse ki yürekleri ağızlara getiren golden sonra Fenerbahçe yeniden kontrolü ele geçirmeyi başardı.

Gecenin başarılı isimlerinden Mehmet Topal'ın kafa golüyle de iyice rahatladı.

Eğer Nani ayağına gelen topların bir ikisini olumlu değerlendirebilmiş olsa rövanşta da galip gelmek işten bile değildi.

***

Sevgili okurlar,

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın iki dileği var. Birincisi, yerel mahkemeden sonra Yargıtay'ın vereceği kararla, şike kumpası davasından aklanmak,

ikincisi ise, sezonu birkaç şampiyonlukla taçlandırmak.

Yani camiaya, hatırlandığında ‘yoksa rüya mıydı' dedirtecek bir yıl yaşatıp, unutulmaz kupalar armağan etmek.

Neden olmasın?

Bu zorlu tur kolay geçildiğine, Fenerbahçe son 16 takımdan biri olduğuna göre, niçin finale kadar gidip kupayı Saracoğlu'ndaki görkemli müzeye getirmesin?

Mazide yatan tarihin en şanlı sayfası niçin bu yıl yazılmasın? Yolun açık olsun büyük Fenerbahçe!…

Yayınlanma Tarihi:09:27,