SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan Şükür’e açılan dava Balkan medyasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Hakan Şükür, Balkan medyasında gündeme oturdu.

Güncellenme: 11:30, 25/02/2016
Hakan Şükür’e açılan dava Balkan medyasında

Twitter hesabı üzerinden attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla eski AKP milletvekili Hakan Şükür hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Efsane futbolcu hakkında açılan dava tüm dünyada olduğu gibi Balkan medyasında da yankı uyandırdı.

Bosna Hersek’in en çok takip edilen haber sitesi Klix.ba haberi ”Erdoğan ile Savaş: Efsane futbolcu Hakan Şükür’ün 4 yıl hapsi isteniyor” başlığıyla duyururken, sportsport.ba isimli diğer bir haber sitesi ”Hakan Şükür Cumhurbaşkanı yüzünden hapse mi gidiyor” başlığıyla duyurdu. Bosna Sırp Cumhuriyeti resmi televizyon kanalı sitesi de habere yer verenlerden oldu.

Hırvatistan devlet kanalı HRT’nin sitesinde yayınlanan haberde ise ”Hakan Şükür’e Hapis Cezası” başlığıyla takipçilerine servis etti. Öte yandan ülkenin önemli gazetelerinden Slodno Dalmacija gazetesi de habere sitesinde yer verdi. Haber ”Hakan Şükür Erdoğan’ı eleştirmesinden dolayı hapisle yargılanıyor” başlığı ile okuyucularına duyurdu. Tportal.hr haber sitesi ise ”Hakan Şükür hapisle yargılanıyor, Cumhurbaşkanını ifşa etmeyeceksin” başlığıyla sitesine taşıdı. Hırvatistan’nın en çok izlenilen kanallarından Nova Tv ”Erdoğanı eleştirdiği için yıldız isim Hakan Şükür hapse gidebilir” manşetiyle sitedinde yer verdi.

Sırbistan Devlet kanalı RTS’de haberi sitesine taşıyanlardan oldu. RTS ”Şükür, Erdoğan aleyhinde attığı tivitten dolayı hapisle yargılanıyor” başlığıyla Sırp kamoyuna duyurdu. Telegraf isimli haber sitesi ise “Hakan Şükür Cumhurbaşkanını eleştirdi: Efsane oyuncu 4 yıl hapisle yargılanıyor.” başlığıyla yaşanan olayı okuyucuları ile paylaştı.